Connect with us

Espor

Kış Mevsimi Finali Şampiyonu BAUSuperMassive!

KMF 2018 şampiyonu BAUSuperMassive oldu!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi sonuçlandı. Harika bir lig aşamasına tanık olduğumuz bu dönem, BAUSuperMassive ile Royal Bandits arasında oynanan final serisiyle son buldu. 3-1’lik skor ile gülen taraf SuperMassive olurken; takım, alınan bu şampiyonlukla beraber kurulduğu günden bu yana katıldığı tüm KMF’leri kazanmış oldu.

Büyük finalin ilk karşılaşmasında heyecan doruktaydı. Seriye tecrübesiyle beraber hızlı başlayan ve istediklerini alan ekip BAUSuperMassive oldu. Seçim ekranında erken oyuna yönelik bir kompozisyon kuran ekip bunu iyi kullandı ve maçı erkenden bitirmeyi başardı.

Büyük finalin ikinci karşılaşması da ilk maça benzer şekilde gerçekleşti. BAUSuperMassive erken oyunda üstünlüğü kurarak doğru hamlelerle maçı bitirmeyi başardı. 29. dakikada oyunu bitirmeyi başaran SUP böylelikle skoru 2-0’a getirdi.

Büyük finalin üçüncü karşılaşmasına Malrang hızlı başladı. Alınan iki mağlubiyetin ardından bir şeyleri değiştirmek isteyen Malrang vadiye Xin Zhao şampiyonu ile indi. Gösterdiği performans ile erken oyunda takımını öne geçirdi. Erken oyunda üstünlük kurmayı başaran Royal Bandits karşılaşmayı 35. dakikada bitirerek seride durumu 2-1’e getirdi.

Durumun 2-1’e gelmesiyle şansının devam ettiğini anlayan Royal Bandits, dördüncü karşılaşmada vadiye galibiyet parolasıyla indi. Fakat BAUSuperMassive ilk iki maçta gösterdiği disiplinli performansı bu maçta da göstererek rakibini mağlup etmeyi başardı. Aldıkları bu galibiyetin ardından büyük finali 3-1’lik skorla kazanmayı başaran BAUSuperMassive kupayı kaldırarak rakibini evine yolladı.

Tam tamına 3 kez üst üste KMF’yi şampiyon olarak tamamlayan takımda Stomaged hariç tüm oyuncular kendi alanında en değerli oyuncu olurken, ormancı rolünde en değerli oyuncu Malrang seçildi. Malrang böylelikle SUP takımının dışında yer alıp en değerli oyuncu seçilen tek kişi oldu. Bunun yanı sıra mevsimin en değerli oyuncusu olarak SnowFlower seçildi.

KMF’yi şampiyon olarak tamamlayan SuperMassive, üçüncü kez MSI’ya katılacak. Bu mevsim MSI’da çok daha büyük hedefleri olan ekip, çalışmalara büyük bir hızla devam edecekken, Türkiye’yi temsil edecek olan ekibimizin ön eleme maçları 3 Mayıs tarihinde başlayacak.

Tüm bu bilgilerin yanında bir de oyuncuların final istatistiklerine göz atalım. Fabfabulous finalde 4,5 K/D/A oranı ile oynarken rakibi Broken Blade 3,1 K/D/A oranı ile oynadı. Bunun yanı sıra rakiplere maç başına ortalama hasar vurma konusunda Broken Blade rakibinin 400 hasar önünde bulunuyor.

Finalde ormancıların karşılaşmasında Stomaged 4.1 K/D/A oranı ile oynarken rakibi Malrang ise 3,6 K/D/A oranı ile oynadı. Stomaged rakip ormanda toplam 39 minyon keserken, rakibi Malrang ise toplam 37 minyon kesti. Bunun yanı sıra Stomaged maç başına ortalama 35 totem atıp 12 totem keserken Malrang ise 31 totem atıp 17 totem kesti.

Orta koridorda iki yıldız oyuncunun karşılaşmasını izledik. Bu oyunculardan GBM finalde 5,8 K/D/A ile oynarken Cepted ise 2,6 K/D/A ile oynadı. Bu istatistiklerin yanında rakip şampiyonlara hasar verme konusunda iki oyuncu da neredeyse eşit durumda. Maç başına yaklaşık sadece 200 hasar Cepted’in üstünlüğü var. Bu da pek uç bir fark değil diyebiliriz.

Alt koridorda ise iki efsane nişancı karşılaştı. Bu karşılaşmada Zeitnot 8,8 K/D/A oranı ile oynarken rakibi HolyPhoenix ise 1,3 K/D/A oranı ile oynadı. Zeitnot rakiplere maç başına ortalama 19 bin hasar verirken HolyPhoenix ise 12 bin hasar verdi. Bu ikilinin karşılaşmasında Zeitnot’un büyük bir üstünlüğü mevcut.

Desteklerin karşılaşmasında SnowFlower 5,8 K/D/A ile oynarken rakibi Dumbledoge ise 0,7 K/D/A oranı ile oynadı. SnowFlower maç başına yaklaşık 39 totem atıp 10 totem keserken Dumbledoge ise 31 totem atıp 9 totem kesti.

Bu istatistiklere bakarsak büyük finale alt koridor eşleşmesi damga vurdu dersek yanlış söylemiş olmayız. Zeitnot ve SnowFlower ikisilinden oluşan BAUSuperMassive alt koridoru rakiplerine büyük üstünlük sağlayarak fark yarattı.

Böylelikle videonun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Oyuncuların bu istatistiklerle mücadele ettiği büyük finalde kazanan ekip, ülkemizi yurt dışında temsil etme fırsatı yakaladı. BAUSuperMassive’i Playerbros ekibi olarak tebrik ediyor ve MSI’da başarılar diliyoruz. Royal Bandits’i de gösterdiği performans ve başarı dolayısıyla tebrik ediyor ve videomuzu sonlandırıyoruz. Hoşça kalın!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor