Connect with us

LoL

Eski T1 koçu kkOma, 2021 sezonu için DAMWON Gaming ile anlaştı!

kkOma, 2021 sezonu için DAMWON Gaming ile anlaştı!

kkoma

Üç kere dünya şampiyonu olan tek koç ünvanına sahip kkOma son dünya şampiyonu takıma ana koç olarak gidiyor!

Henüz iki hafta önce 2020 Dünya Şampiyonu olan DAMWON Gaming, ana koçluk pozisyonunda çok ani bir değişikliğe gitti. Şampiyon organizasyon eski T1 efsane koçu kkOma’yı kadrosuna kattı. Koç, 2021 yılında DWG‘nin ana koçu görevini üstlenecek.

kkOma 2013 ile 2016 yılları arasında eski SKT, yeni T1’ın koçluğunu üstlenmişti. Bu seneler içinde ise takımı 3 kere dünya şampiyonu yapmayı başarmış ve tarihe geçmişti. T1’dan ayrılığı çok konuşulan koç geçtiğimiz sezon LPL takımlardan Vici Gaming‘in koçluğunu üstlenmişti.

DAMWON Gaming’in resmi açıklaması:

“Selamlar. kkOma 2021 yılı itibariyle DAMWON Gaming’e katılmış bulunuyor. 2013’ten beri sayısız ödül kazanmış olan kkOma’nın koçluğunda DAMWON Gaming olarak başarılara imza atmaya devam edeceğiz. Lütfen koçumuzu ve bizi destekleyin. Teşekkür ederiz.”

Efsane koç geçtiğimiz yıl Çin’de tam olarak aradığını bulamadı desek yanlış olmaz. 2020 sezonu boyunca koçluğunu yaptığı takım 15-17‘lik bir skor elde etti. İnanılmaz yetenekli bir kadro ile efsane koçun neler yapabileceğini sadece hayal edebiliriz!

Ayrıca DWG’nin dünya şampiyonu olurken başında olan koçlar da takımdan ayrılmış durumda. Son yapılan haberlere göre DWG’den ayrılan koçlar da T1 bünyesine dahil oldu. Zefa ve Daeny koçluğunda takım 2020 sezonunda 51-8 gibi akıl almaz bir skora imza atmıştı!

Bu koç transferinin ardından DWG’nin önümüzdeki sezon emin ellerde olacağını söyleyebiliriz. Eğer takım şampiyon kadroyu korursa 2021 sezonunda çok daha tehlikeli ve korkulan bir DWG izlemememiz için bir neden yok!

Zula Süper Lig 6. Sezon’da Final Four heyecanı yarın başlıyor!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL