Connect with us

LoL

KMF 2018 Analizleri: 1907 Fenerbahçe

Playoff aşamasına katılan takımları incelediğimiz video serimizde bugünkü konuğumuz 1907 Fenerbahçe!

Playoff aşamasına katılan takımları incelediğimiz video serimizde bugünkü konuğumuz 1907 Fenerbahçe!

Geçtiğimiz mevsim şampiyon olmayı başaran, Worlds’de ülkemizi temsil eden 1907 Fenerbahçe mevsime iki değişiklik ile giriş yaptı. Takımın zaaflarını bu değişikliklerle kapatmak isteyen takım, ormancı rolüne tecrübeli ve yetenekli oyuncu Chaser’i getirdi. Destek rolünde ise Japone ile yollarını ayıran ekip, ligimizin önemli oyuncularından Zergsting transferine imza attı.

Son şampiyon bu transferler ile kadrosunu güçlendirmesinin yanı sıra Kore’ye bootcamp’e giden ilk Türk takımı oldu. Kore’de hazırlık dönemi geçiren ekibin lige hızlı başlaması bekleniyordu fakat beklenen olmadı. Ligde sahne aldıkları ilk 2 maçta mağlubiyet alan Fenerbahçe, sonradan toparlamış olsa da taraftarlarının beklediği performansa çıkamadı. Sezon öncesi bu çalışma ile büyük ses getiren 1907 Fenerbahçe’nin ligi domine etmesi beklenirken, takım SuperMassive ile Royal Bandits’in gerisine düştü. Ligde orta sıra mücadelesine katılan ekiplerden biri olan son şampiyon ligde istediği sonuçları alamamış olsa da BO5’ler de her zaman tehlikeli bir takım olarak öne çıkıyor.

Geçen sene kurulan 1907 Fenerbahçe, katıldığı ilk Kış Mevsimi’nde yarı finalde SuperMassive’e kaybetmiş ve Aurora ile 3.’lüğü paylaşan takım olmuştu. Takım o sezonun ardından yüksek bir çalışma temposu ile hem Rift Rivals’ı kazanmayı hem de Yaz Mevsimi’nde Türkiye Şampiyonu olmayı başarmıştı.

Biraz da oyuncuların performansından söz edelim! Takımın beyni konumunda olan Frozen, geçtiğimiz mevsimlerde ligi domine etmişti. Frozen’ı durduramayan takımlar, ardından büyük bir transfer harekatına girerek ligimize birçok Koreli oyuncuyu getirdi. Bunun etkisiyle Frozen bu mevsim geçen yılki çok üstün performansının biraz gerisinde kaldı. Yeni Koreli transferlere karşı eski dominantlığını koruyamayan oyuncu, yine de takımı için en kilit isimlerden biri.

Frozen’in yanı sıra takımın bir diğer yıldız ismi Kaptan Thaldrin! İlk günden beri gösterdiği profesyonel duruş ile espor severlerin gönlünde taht kuran Thaldrin, Yaz Mevsimi’nde takımına şampiyonluğu getiren en değerli isimlerden birisiydi. Performansının zirvesinde olan Thaldrin için maalesef bu sene aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Oyuncu geçtiğimiz mevsime göre büyük bir düşüş yaşamış olsa da profesyonel kimliğiyle kendini toparlayıp playoff’ların kahramanı olabilecek karakterde.

Sırada ormancı Chaser var. Ligin başlarında takım olarak kötü performans gösteren 1907 Fenerbahçe’de tepki çeken isimlerden biri de Chaser olmuştu. Ritmini sonradan yakalamayı başaran tecrübeli oyuncu, metadaki gelişmeler ile birlikte performansında büyük bir artış yaşadı.

Takımın taşıyıcı rolünde yer alan Padden ise geçtiğimiz mevsimlerde kendisini geliştirerek büyük işlere imza atmıştı. Koridor aşamasındaki eksiklerini de Zergsting ile beraber kapatan Padden, yine de performans olarak geçtiğimiz mevsimlerin gerisinde kaldı. Taraftarların diğer oyunculara oranla tepki gösterdiği isimlerden biri olan Padden, playoff’larda kendini kanıtlayabilir. Takım olarak taraftarı yanına çekmekte zorlanan 1907 Fenerbahçe ekibinde Zergsting ise açtığı yayınlar ile taraftarlarla güzel bir ilişki kurmuş gibi görünüyor.

Genel olarak inişli çıkışlı bir performans gösteren son şampiyon, lige başlangıcı bir şampiyona yakışmayacak şekilde yapınca espor severler epey şaşırmıştı. 1907 Fenerbahçe’nin playoff’larda hem kendini kanıtlama şansı, hem de taraftarlarla barışma şansı var. Ekip yaptığı açıklamalar ile playoff’lar da avantajlı olduklarını her zaman vurguluyor.

1907 Fenerbahçe incelememizin sonuna geldik. Playerbros olarak tüm takımlara olduğu gibi 1907 Fenerbahçe’ye de başarılar dileriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL