Connect with us

Video Konusu

KMF 2018 Analizleri: Dark Passage.Dominos

Playoff aşamasına katılan takımları incelediğimiz video serimizde bugünkü konuğumuz Dark Passage.Dominos!

Playoff aşamasına katılan takımları incelediğimiz video serimizde bugünkü konuğumuz Dark Passage.Dominos! Sezon öncesi transferleri ile takımın neredeyse tamamını değiştiren ligin tecrübeli ekibi Dark Passage, takımda sadece üst koridor Marshall’ı değiştirmedi. Ormana KaKaO gibi bir süper yıldız, yanına da Koreli genç yetenek olarak görülen Lucete’yi getirildi. Alt koridorda ise Ruvelius ve Japone yer aldı.

Ligin başlangıcında kadronun da yarattığı büyük beklenti ile yola koyulan Dark Passage, istenilen seviyede bir başlangıç yapamadı. Makro oyunda sıkıntı yaşadığı görülen Dark Passage, en büyük rakiplerine karşı ortaya net bir performans koyamayınca ilk ceza orta koridorun genç ismi Lucete’e kesildi. Takım ile sözleşmesi fesih edilen Lucete’in yerine tecrübeli oyuncu Bor1sal getirildi. Türkiye’ye gelmesi ile birlikte kendisine yeni bir yol çizmek isteyen Bor1sal Türkiye sahnesine TRY nickiyle çıktı. İlk maçına 7. hafta çıkan TRY’ın da performansı takımı toparlamaya yetmedi. İşlerin yolunda gitmediği takımda bir ayrılık haberi de takımın menajeri Maestro’dan geldi. Ligin son gününe kadar playoff’a kalıp kalmayacağı belli olmayan ekip, son gün YouthCrew karşısında KaKaO’nun inanılmaz performansıyla galip geldi ve playoff’a kalmayı başardı.

Türk esporunun en köklü takımlarından olan, birçok başarıyı ve ilkleri yaşamış Dark Passage ligimizin en tecrübeli ekiplerinden biri. Yakaladığı birçok başarının ardından en son 2016 yılında Türkiye Şampiyonu olan ekip, uzun süredir başarıya hasret kalmış durumda diyebiliriz.

Biraz da oyunculardan söz edelim! Geçen mevsimden bu mevsime takımda bulunan tek oyuncu olan Marshall’dan başlıyoruz. Agresif oyunuyla tanıdığımız, bireysel olarak ligimizin en iyi üst koridorlarından biri olarak bilinen Marshall sezona iddialı başlamıştı. Takım performansının düşüklüğünden kaynaklı mıdır bilinmez fakat kendi performansı da beklenilen seviyede olmadı. Alınan galibiyetlerde iyi işlere imza atmış olsa da ligin genelinde yeterli olmadı.

Hız kesmeden takımın yıldız ismi, dünya çapında tanınan KaKaO’ya geçelim. KaKaO, takımının performansı ne olursa olsun ligin en iyi ormancı sıralamasında rahatlıkla ilk sıralarda kendisine yer bulabilir. Kalitesini bizlere birçok maçta kanıtlayan KaKaO, Dark Passage’ın kaderini belirleyecek olan son maçta da farkını ortaya koydu ve tek kişilik dev performansıyla takımını playoff’a götürmeyi başardı. Koreli oyuncu bunların yanı sıra skor katkısı konusunda da ligin liderlerinden biri konumunda.

Takımın bir diğer tecrübeli ismi ise TRY! 7. haftada Lucete yerine takıma dahil olan TRY, takımın performansında ekstra bir yükseliş yaratmadı dersek yanılmayız diye düşünüyoruz. Dark Passage.Dominos bünyesinde 9 maçta 3 galibiyet almayı başaran TRY, takımın dertlerine playoff’larda çare bulmak zorunda.

Sıra geldi takımın büyük beklentilerle transfer ettiği Ruvelius’a! Agresif tarzıyla tanınan oyuncunun bu sene gösterdiği performans büyük hayal kırıklığı oldu. İstikrarsız performansıyla sık sık gündeme gelen oyuncu sezon başında iyi performanslara imza atmış olsa da sezonun ortasından sonra adından pek söz ettiremedi. Kazanılan maçlarda takımın önemli isimlerinden biriyken, kaybedilen oyunlarda ise normalin çok altında performans sergiledi. Ruvelius’un desteği Japone ise çok ön plana çıkamamış olsa da takımı için en çok çabalayan isimlerden biri. Ruvelius’un yaşadığı form sıkıntısı onu da etkiliyor olabilir.

Dark Passage.Dominos incelememizin sonuna geldik. Playerbros olarak tüm takımlara olduğu gibi Dark Passage.Dominos’a da başarılar dileriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Video Konusu