Connect with us

Video Konusu

KMF 2018 Analizleri: Team AURORA

Playoff aşamasına katılan takımları incelediğimiz video serimizde bugünkü konuğumuz Team AURORA!

Playoff aşamasına katılan takımları incelediğimiz video serimizde bugünkü konuğumuz Team AURORA! Her sezon öncesi yapılan güç sıralamalarında en sonlarda yer alan, sezon öncesi çok büyük bir beklenti yaratmayan Team AURORA bu mevsime büyük bir transfer ile giriş yaptı. Orta koridora ligimizin en tecrübeli isimlerinden Naru’yu transfer eden AURORA, Panky ve Wisdom ikilisini de takımda tuttu. Alt koridoruyla da yollarını ayıran takım, nişancı rolüne Koreli Rain’i, yanına ise Rogu’yu transfer etti.

Lige başlangıcı istediği gibi yapamayan ekip ligdeki en erken değişikliklerden birini yaptı ve 3. haftada destek rolüne Farfetch’i getirdi. Farfetch transferi ile birlikte bir performans artışı yaşayan ekip aldığı galibiyetlerle kendini toparladı. Ligin orta sıralarında gerçekleşen çekişmenin en büyük isimlerinden olan AURORA, en büyük patlamayı ligin favorisi gösterilen SuperMassive’i yenerek yaptı. 19 maç üst üste galibiyet alan SuperMassive’i durdurmayı başaran ekip, son haftalara girerken beklenilmedik mağlubiyetler aldı ve playoff’a katılacak ekibi belirlemek adına HWA ile tie-break maçı oynamak zorunda kaldı. Bu dönemde hem Farfetch’in kişisel sebeplerden forma giyememesi, hem de bazı maçlarda koçun Rogu’yu tercih etmesi birçok taraftar tarafından eleştirilse de Team AURORA tie-break karşılaşmasında HWA’yı yenerek adını playoff’a yazdırmayı başardı.

Playoff’a oynanan tie-break karşılaşmasıyla katılan Team AURORA uzun süredir ligimizde yer alan ve her mevsim yarı final oynamayı başaran bir takım. Fakat takımda yer alan Naru ise bugüne kadar yapılan hiçbir finali kaçırmadı.

Biraz da oyuncuların performansından söz edelim! Takımın ana merkezi olan ve sistemin kendi üzerine kurulacağını söyleyen Naru’dan başlayalım. Ligimizin en eski ve en tecrübeli oyuncusu Naru, aynı zamanda sezona girilirken tek yerli orta koridor konumunda bulunuyordu. Kendisini tekrar kanıtlamak için Korelilere meydan okuyan Naru, gösterdiği performans ile kalitesini gösterdi. Korelilere karşı geri planda kalmayan Naru birçok maçta takımını taşıyan isim olmayı başardı.

Takımın bir diğer önemli ismi ise Panky! Sezon boyunca gösterdiği Gnar performansıyla izleyicileri etkileyen oyuncu, gösterdiği performans ile üst koridorda iyi bir grafik çizdi. Espor severler tarafından yeterli ilgiyi görmediği söylenen oyuncu, Playerbros’a özel olarak verdiği röportajda en iyi üst koridor olarak Fabfabulous ve kendisini göstermişti.

Sıra takımın Koreli ormancısı Wisdom’da! Geçen mevsim gösterdiği performans ile en iyi ormancı ödülünü kazanan Wisdom, bu sezon geçen mevsim kadar öne çıkamamış olsa da belirli bir performans sergilemeye devam ediyor. Naru ile birlikte yeni bir alışma sürecine giren Wisdom takımın önemli isimlerinden biri ve playoff’larda stratejileri ile takımını öne geçirebilir.

Alt koridorda ise nişancı pozisyonunda yetenekli oyuncu Rain bulunuyor. Lige katıldığında belli bir alışma sürecinden geçen Rain, yavaş yavaş performansını artırmayı başardı. Skor olarak çok ön plana çıkan bir isim olmasa bile rakiplere verilen hasar konusunda iyi işler başaran Rain, özellikle yanında Farfetch varken daha da dikkat çekti. Oyuncunun Farfetch ile çok daha iyi uyum sağladığı ve daha iyi performans sergilediği söyleniyor. Farfetch, AURORA forması giydiği maçlarda gösterdiği performansla genç bir oyuncuya rağmen iyi işler çıkardı. Geçen mevsim ligde forma giymemiş olsa belki de ligin en iyi çaylaklarından olabilirdi. Destekte bir diğer isim ise Rogu! Farfetch’in kişisel sıkıntıları sebebiyle tekrar sahaya dönen, ardından koçun kendisini tercih etmesiyle birçok maçta görev almaya devam eden Rogu ise Farfetch kadar öne çıkamamış konumda. Fakat Rogu buna rağmen skor katkısında ligin üst sıralarında yer alıyor.

Panky Playerbros ekranlarına verdiği özel röportajda hedeflerini 4.’lük veya 5.’lik olarak dile getirdi. Kendilerine gerçekçi bir hedef koyarak bu mevsimi ısınma olarak gören ekip, Yaz Mevsimi’nde büyük işlere imza atmak istiyor.

Böylelikle Team AURORA incelememizin sonuna geldik. Playerbros olarak tüm takımlara olduğu gibi Team Aurora’ya da başarılar dileriz.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Video Konusu