Connect with us

LoL

KMF 2018 Analizleri: YouthCrew

Playoff aşamasına katılan takımları incelediğimiz video serimizde bugünkü konuğumuz YouthCrew!

Playoff aşamasına katılan takımları incelediğimiz video serimizde bugünkü konuğumuz YouthCrew! Şampiyonluk Ligi’ne yeni isim ve yeni bir imaj ile giriş yapan YouthCrew kadrosunda yer alan yabancı oyuncularda değişikliğe gitti. Orta koridorda Naehyun ayrılırken destek rolünde ise Mocha ile bağlar koparıldı. Ayrılan oyuncuların yerine orta koridora kendini kanıtlamış olan CoCo, desteğe ise uzun süre Longzhu takımında yedek rolü üstlenen Zzus getirildi.

Yeni stili ve yeni kadrosu ile kendine güvenen YouthCrew için işler yolunda gitmedi. Lige 1 galibiyet 6 mağlubiyetlik bir giriş yapan YouthCrew takımında yönetim olaya el attı. Takımda CoCo yedeğe çekilirken yerine Xico transfer edildi. Xico’nun takıma kattığı enerji ve iletişim sayesinde YouthCrew büyük bir ivme ile yükselişe geçti. Xico’nun forma giydiği 4 haftada takım 7 galibiyet, 5 mağlubiyet ile orta sıradaki rekabete ortak oldu. Fakat YouthCrew, playoff’larda CoCo ile oynamak istediğini belirterek Xico ile yollarını ayırdı. Tecrübeli ekip CoCo’nun takıma geri dönüşünün ardından iletişim, takım oyunu gibi problemleri çözdüğünü gösterdi ve playoff’a adını yazdırdı.

Uzun süredir espor sahnesinde izlediğimiz tecrübeli ekip YouthCrew bir senedir istikrarlı bir performans sergiliyor. Öncesinde ligden düşüp tekrar çıkmayı başaran ekip geçtiğimiz sene Kış Mevsimi Finali’ne çıkmayı başarmıştı. Finalde SUP karşısında 3-1 yenilerek kupayı evine götüremeyen ekip, Yaz Mevsimi’nde de yarı finalde elendi.

Biraz da oyunculardan söz edelim! Nişancı Madness takımının en önemli oyuncusu konumunda bulunuyor. Taşıyıcı rolünü üstlenen Madness, YouthCrew’ın kendisine ayırdığı kaynaklarla beslenerek takımını birçok kez sırtlamayı başardı. Takımının kendi üzerine kurduğu oyun planını yerine getirmeyi başarmaya çalışan tecrübeli oyuncu özellikle Tristana oyunuyla takipçilerin beğenilerini topladı. Madness, playoff’larda da sorumluluğunu yerine getirerek takımını şampiyonluğa taşımak istiyor. Bu konuda ona yardım edecek olan isim ise Zzus! Madness, geçtiğimiz mevsim desteği Mocha çok iyi bir performans ortaya koymuş olsa da, desteğinin oyun stilini beğenmediğini belirtmişti. Fakat Zzus ile böyle bir problem yok gibi gözüküyor.

Takımın bir diğer yıldızı ise Elwind! Uzun süredir espor sahnesinde yer alan ve izleyiciler tarafından fazlasıyla sevilen Elwind, sezona kötü bir başlangıç yaptı. Takımının stratejisi gereği gerekli yardımı ve desteği alamayan Elwind, kötü de bir performans sergileyince işler ters gitti. Takımda yapılan değişiklikler Elwind’e de bir şeyler kazandırmış olacak ki yavaş yavaş kendisini toparlamayı başaran tecrübeli oyuncu playoff’lar için en tehlikeli isimlerden biri.

Takımın emektarı olan ormancı Mojito ise uzun süredir yer aldığı takımda mevsime iyi bir başlangıç yapamadı. Gösterdiği kötü performans ile takımın sorunu olarak nitelendirilirken Mojito’ya kulüp yönetimi sahip çıktı. CoCo ile iletişim sıkıntıları yaşadıkları belirtilirken Xico transferi ile iyi bir ivme yakalamayı başarsa da yinede rakiplerinin gerisinde kaldı. Her geçen gün iyiye giden oyuncu playoff’lar da göstereceği performans ile takımının kaderini belirleyebilir.

Orta koridorda ise kısa bir aranın ardından tekrar formayı alan CoCo yer alıyor. İngilizce bilmemesi sebebiyle sıkıntı çeken ve performansı düşen CoCo yedeğe çekildi. İletişim konusunda kendini geliştirerek playoff kadrosuna ismini yazdıran CoCo en çok oyun bilgisiyle öne çıkıyor. Takımının beyni rolünü üstlenen tecrübeli oyuncunun playoff kadrosuna alınmasının bir sebebi de bu. 5 maçlık seriler üzerinden oynanacak olan playofflar’da takımına vereceği taktikler ve yapacağı stratejiler altın değerinde.

YouthCrew incelememizin sonuna geldik. Playerbros olarak tüm takımlara olduğu gibi YouthCrew’e de başarılar dileriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL