Connect with us

Video Konusu

KMF 2018 Büyük Final Analizleri: BAUSuperMassive eSports

Nefes nefese geçen Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde finale gelindi. Finale çıkmayı başaran takımları inceleyeceğimiz videolarımızda ilk konuk BAUSuperMassive!

Sezon boyunca gösterdiği yüksek performansla rekorları alt üst eden BAUSuperMassive artık finalde. Ekip, çeyrek final mücadelesinde 1907 Fenerbahçe’yi elemeyi başaran Team AURORA ile karşılaştı. AURORA’yı 3-1 gibi bir skorla geçerek adını finale yazdıran ekibin finaldeki rakibi ise Royal Bandits oldu.

AURORA, yarı final serisindeki ilk maça mavi tarafta başladı. BAUSuperMassive karşısında sürpriz bir oyun ortaya koyan AURORA ekibi, SuperMassive’in kompozisyonuna karşı çok iyi önlemler almayı başardı. Rakibinin sahip olduğu kompozisyonun zaaflarını kullanmayı başaran AURORA ilk maçı kazandı.

İkinci karşılaşmaya Stomaged çok etkili başladı. İlk maçta da Elise ile sahne alan oyuncu, birinci maçta AURORA ekibinin üstüne oynamasıyla geri düşmüştü. İkinci karşılaşmada buna izin vermeyen Stomaged çok etkin bir performans sergileyerek galibiyete giden yolu araladı. BAUSuperMassive takım savaşlarında da farkını ortaya koyunca maçı kazanmayı başardı ve skoru 1-1’e getirmeyi başardı.

Yarı final üçüncü karşılaşmasında işler karıştı. AURORA cephesinden Vayne seçimi izlediğimiz bu karşılaşmada tam anlamıyla kaos vardı. İki nişancının savaşını izlediğimiz bu maç bol skorlu geçerken, Baron kısmında yapılan bir hata AURORA’nın maçı kaybetmesine sebep oldu. Böylelikle BAUSuperMassive seride 2-1 öne geçmeyi başardı.

Yarı finalin dördüncü karşılaşmasında, son maçları kazanarak moralli giren bir BAUSuperMassive ve mutlak galibiyet arayan bir AURORA vardı. Karşılaşmanın başından sonuna rakibine üstünlük kurmak isteyen AURORA başarılı olamadı. BAUSuperMassive son maçta takım oyununu konuşturdu ve GBM’in öne çıktığı bu maç ile zafere ulaştı. Bu maç ile skor 3-1 oldu ve BAUSuperMassive adını finale yazdırdı.

Mevsim boyunca makro oyunu ile öne çıkan BAUSuperMassive ekibi açıkçası bu serinin ardından kaos anlarında da neler yapabileceğini göstermiş oldu. Yarı finalin kısa bir özetini yaptıktan sonra biraz da oyuncuların yarı final istatistiklerinden bahsedelim.

Fabfabulous yarı final boyunca 3 K/D/A oranı ile oynamayı başardı. Bunun yanı sıra tüm seri boyunca rakiplerine yaklaşık toplam 55 bin hasar veren tecrübeli oyuncu maç başına yaklaşık 14 bin hasar verdi. Rakibi Panky ise bu seri boyunca yaklaşık toplam 47 bin hasar verdi. Fabfabulous rakiplere hasar verme konusunda Panky’e karşı üstünlük kurdu.

Stomaged yarı final boyunca 4.2 K/D/A oranı ile oynadı. Stomaged seri boyunca rakip ormanda toplam 48 minyon kesmeyi başarırken Wisdom’ın bu alandaki skor 59’du. Bunun yanı sıra Stomaged maç başına yaklaşık 29 totem attı ve yaklaşık olarak 10 totem kesti. Wisdom ise yaklaşık 26 totem atarken 14 totem kesti. Stomaged totem atma konusunda rakibinin önünde olsa da totem temizleme konusunda geri kalmış. Stomaged’in totem atma performansını düşünürsek oyuncu BAUSuperMassive’nin makro oyununda büyük öneme sahip diyebiliriz.

GBM yarı final boyunca 4,4 K/D/A oranı ile oynadı. Bunun yanı sıra seri boyunca rakiplere toplam 92 bin hasar veren oyuncu, maç başına yaklaşık 23 bin hasar verdi. Hasar konusunda takımının önemli oyuncusu olan GBM bu konuda Naru’yu geride bıraktı.

Takımın bel kemiği olan Zeitnot yarı final boyunca yaklaşık 4,8 K/D/A oranı ile oynamayı başardı. Bunun yanı sıra rakiplere yaklaşık 123 bin hasar veren tecrübeli oyuncu maç başına 31 bin hasar verdi. Bu konuda Rain’e büyük bir fark atan isim aynı zamanda maç başına yaklaşık 323 minyon kesti.

Takımın en beğenilen isimlerinden olan SnowFlower yarı final boyunca 3,2 K/D/A oranı ile oynadı. Tecrübeli oyuncu bunun yanında seri boyunca toplam 160 totem yerleştirdi. Yani maç başına tam 40 totem yerleştirmeyi başardı. Rogu ise toplam 171 minyon yerleştirerek bu konuda SnowFlower’i geride bıraktı.

2016 Kış Mevsimi’nden bu yana yapılan her finalde yer almayı başaran BAUSuperMassive adını son olarak da 2018 Kış Mevsimi Finali’ne yazdırmış bulunuyor. Bugüne kadar katıldıkları tüm Kış Mevsimi organizasyonlarında şampiyon olan ekip, bunu bir kez daha başararak MSI’da yer almak istiyor.

Böylelikle videonun sonuna geldik. 2018 Kış Mevsimi Finali’nde yer alan iki takıma da Playerbros ekibi olarak başarılar diliyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu