Connect with us

Video Konusu

KMF 2018 Analizleri: BAUSuperMassive eSports

Playoff aşamasına katılan takımları incelediğimiz video serimizde bugünkü konuğumuz BAUSuperMassive!

Playoff aşamasına katılan takımları incelediğimiz video serimizde bugünkü konuğumuz BAUSuperMassive! Bundan önceki sezonlarda uzun süre 5 Türk ile sahne alan tecrübeli ekip, değişikliğe giderek orta koridorda Naru ve destek rolünde yer alan Tolerant-Rogu ikilisi ile yollarını ayırdı. Diğer üç koridorda değişikliğe gitmeyen SuperMassive kendini birçok sahnede kanıtlamış, ismini bir marka haline getirmiş olan GBM’i ve Kore’de gösterdiği performansıyla kendini kanıtlayan SnowFlower’i kadrosuna kattı. Böylelikle lige 2 Koreli oyuncu ile başlayan takımlardan birisi oldu.

Bu değişiklikler ile gücünün sinyallerini veren BAUSuperMassive’in lige başlangıcı bomba gibi oldu. Makro oyunda tüm ligin çok üzerinde gözüken SuperMassive inanılmaz bir performansla tüm rakiplerini geçmeyi başardı. 7. haftaya kadar tam tamına 19 maç yenilmeyerek Fnatic’in elinde bulunan 18 maçlık üst üste kazanma rekorunu kırmayı başaran SuperMassive ekibini ancak Team Aurora durdurabildi. 7. haftanın birinci gününde ilk mağlubiyetini alan SuperMassive, aynı haftanın üçüncü gününde de 1907 Fenerbahçe’ye de mağlup oldu. Bu yenilgiler birçok yorumcu tarafından SuperMassive’in 8.4 yamasına tam olarak alışamaması sebebiyle gerçekleştiği yönünde değerlendirildi. Fakat 8. hafta tekrar tüm rakiplerini geçmeyi başaran SUP, ligin lideri olmayı garantilemişti.

Ligi lider bitirmeyi başaran SuperMassive bundan önce yer aldığı iki Kış Mevsimi’nde de şampiyon olmayı başarmıştı. Bu iki şampiyonluğu yaşadığı senelerin birinde ligi yine lider bitiren SuperMassive, bir tanesinde de 3. sırada yer almıştı.

Oyuncu performansları

Biraz da oyuncuların performansından söz edelim! Takımın bel kemiği olan Zeitnot, gösterdiği performans ile lig sıralamalarında her alanda en üst sıralarda yer almayı başarıyor. Onun başarısının en büyük sebeplerinden biri olan SnowFlower ise yaptığı oyunlarla izleyenleri etkilemeye playoff’larda da devam edecek gibi görünüyor. Yapılan yorumlara göre ligin en iyi alt koridoru olarak gösterilen ikili, bu performansı playoff’da da göstermek istiyor.

Alt koridorun yanı sıra üst koridorda da geçen mevsime kıyasla bir yükseliş yaşayan FabFabulous var. fab, arada sırada performansında sorunlar olsa da takımın Makro oyununda büyük role sahip.

Bir diğer isim ise sezon başında tüm eleştirilerin odağı olan Stomaged. Kadronun en zayıf halkası olarak gösterilen ve sezon öncesi çok ağır eleştiriler alan Stomaged, gösterdiği performans ile eleştirilere sert bir yanıt verdi. Birçok Koreli ormancıyı gerisinde bırakan Stomaged, şampiyon havuzunda sıkıntı yaşadığı zamanlarda ortaya çıkardığı sürpriz şampiyon performanslarıyla da bizi şaşırtmayı başardı ve stabil performansıyla dikkat çekti.

Sıradaki isim ise SUP taraftarının gönlünde taht kuran GBM. Maçlarda aldığı garip şampiyonlar ile rakiplerini zor duruma sokan, şampiyon havuzunun genişliği ile büyüleyen tecrübeli oyuncu, performansı ile herkesi etkilemiş durumda. İşin garip kısmı ise birçok farklı şampiyonla sahne almasına rağmen ligin en iyi K/D/A istatistiklerinden birine sahip olması.

SuperMassive incelememizin sonuna geldik. Playerbros olarak tüm takımlara olduğu gibi SuperMassive’e de başarılar dileriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu