Connect with us

Espor

Koç Nova, Beşiktaş Esports ile yollarını ayırdı

Hayal kırıklığıyla sonlanan bir Kış Mevsimi’nin ardından koç Nova, Beşiktaş Esports ile yollarını ayırdığını ve kısa bir süre içerisinde takım aramaya başlayacağını açıkladı.

2019 Yaz Mevsimi’nde Beşiktaş’a transfer olan Nova, genç fakat kendini gösterememiş oyunculardan bir kadro kurmuştu ve ilk mevsimine baktığımızda nispeten iyi bir oyun oynatmıştı. Koç yine de buna rağmen mevsim finaline kalmayı başaramamıştı.

2020 sezonunda çok daha açık bir şekilde takımı gençleştiren Nova, baktığımızda yine nispeten iyi başlamasına rağmen istikrar anlamında bir türlü başarı tutturamadı. Nitekim takım da mevsim finallerine kalmayı başaramadı. Galakticos harici her takımı 1 kere yenmeyi başaran Beşiktaş Esports, eşitlik bozma maçında bir kez daha Aurora’ya yenilerek playoff potasının dışında kaldı.

Beklentilerin çok altında kalan takımda koç, mevsim başı yaptığı açıklamada başarısızlık elde ederse takımdan kendi isteğiyle ayrılacağını duyurmuştu. Nova bu sözünü tuttu ve bugün attığı tweet ile takım arayışlarına kısa bir süre içerisinde başlayacağını söyledi.

Beşiktaş’ın baktığımızda kadrosunun şampiyonluk seviyesinde olmadığını fakat uzun vadeli bir proje açısından değerlendirildiğinde vaat ettiğini söylemek gerekiyor. Özellikle Rate ve Stillnumb gibi oyuncuların oldukça potansiyelli olduğunu belirtelim. Beşiktaş Esports’tan henüz bu konu hakkında bir açıklama gerçekleştirilmedi.


İlginizi çekebilir:

Beşiktaş Esports taraftarları yönetimin istifasını istiyor

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor