Connect with us

Espor

KONAMI, eFootball’un yeni İtalyan espor turnuvasını duyurdu

Konami yeni espor turnuvası Coppa eFootball Italia’yı duyurdu.

KONAMI, eFootball'un yeni İtalyan espor turnuvasını duyurdu

Konami Digital Entertainment B.V,  bugün yaptığı açıklama ile birlikte yeni espor turnuvası Coppa eFootball Italia’yı duyurdu. Turnuvanın, eFootball partner kulüplerinin, bu kulüplerinin genç oyuncularının, profesyonel espor oyuncularının ve en önemlisi, taraftarlarından oluşan, İtalya merkezli yeni bir etkinlik olduğu açıklandı.

Coppa eFootball Italia, KONAMI ve futbol simülasyon oyun arenası için yeni bir espor girişimi. Turnuvada kulüplerin her birini, üç oyuncudan oluşan takımlar temsil edecek. Bu takımlar, seçilen bir Altyapı espor takımı oyuncusu, şu anda mevcut kadrosunun bir parçası olan profesyonel bir espor oyuncusu ve çevrimiçi eleme turnuvasını kazanan amatör bir oyuncudan oluşuyor.

Seçkin ve tabandan gelen espor oyuncularını bir araya getiren bu benzersiz yaklaşım, mevcut futbol simülasyonu espor ekosisteminde görülen hiçbir şeye benzemiyor.

KONAMI, İtalya merkezli yedi eFootball partner kulübünün tamamının Coppa eFootball Italia’ya katılacağını duyurmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtiyor. Bu kulüpler arasında AC Milan, AC Monza, AS Roma, Atalanta BC, FC Internazionale Milano, SS Lazio ve SSC Napoli yer almakta.

Turnuva nasıl işleyecek?

Yedi kulüp de Coppa eFootball Italia’da mücadele etmeden önce, takımlarında yer alacak üç temsilcisini seçecek.

İlk olarak, her kulüp bir temsilci belirlemek için Gençlik takımı oyuncuları arasında bir espor turnuvası düzenleyecek. Bu turnuvalara KONAMI eFootball Activations ekibinin sürekli gelişen espor ve video oyunlarını temel alan semineri eşlik edecek. Daha sonra kulüpler halihazırda espor takımlarında yer alan profesyonel oyuncuları arasında bir turnuva düzenleyecek.

Son olarak, eFootball, İtalya’daki tüm oyuncular için ‘KONAMICI’ adlı bir çevrimiçi oyun içi turnuva düzenleyecek; bu, eFootball 2023 kapsamında ve sadece İtalya’ya özel bir etkinlik olacak. Oyuncular, toplamda iki hafta sürecek turnuvaya çevrimiçi katılmak için kaydolabilecekler.

Daha önce hiç eFootball oynamamış, deneyimsiz oyuncular da turnuvaya katılabiliyor. Her kulüp taraftarı çevrimiçi olarak etkinliğe kaydolup temsil etmek istediği kulübü seçebilecek. Bundan sonra da diğer oyunseverlere karşı en az 30 maç oynayacak ve turnuvadaki en yüksek puanları elde etmeye çalışacak.

Çevrimiçi turnuvanın en üst sıralarında yer alan oyuncular, yine çevrimiçi olarak oynanan, temsil etmek istedikleri kulübe özel bir taraftar eleme grubuna ilerleyecek. Her kulübün kazanan taraftar temsilcisi, Coppa eFootball Italia’da kendi kulüplerini temsil edecek olan Gençlik takımı ve Espor oyuncularının yanında üç kişilik takımın parçası olmaya hak kazanacak.

KONAMICI’nin en iyi oyuncuları, yalnızca uluslararası bir espor turnuvasında kulüplerini temsil etmekle kalmayacak, aynı zamanda hem KONAMI’den hem de temsil ettikleri kulüpten bir dizi ödül kazanma fırsatı elde edecek. KONAMICI, yalnızca Playstation 4 ve Playstation 5 platformları üzerinden gerçekleşecek ve oynaması ücretsiz olacak.

Coppa eFootball Italia için takvim de yayınlandı

Coppa eFootball Italia, pek çok farklı unsuru hayata geçirecek yeni bir espor turnuva biçimi. Kulüp temsilcisi kadrolarının belirlenmesi ve turnuvanın kendisi Aralık 2022 ile Nisan 2023 arasında aşamalar halinde gerçekleştirilecek.

KONAMICI eleme aşaması şubat ayında başlayacak ve katılan yedi kulübün tamamının, Mart 2023’ün sonunda gerçekleşecek nihai maçlarla taraftar temsilcisini kazanmasına olanak tanıyacak.

Kulüplerin hepsi üç kişilik takımlarını belirledikten sonra, kendi gruplarındaki konumlarını belirlemek için birbirleriyle oynadıkları bir çevrimdışı Grup Aşaması olacak. Bu, aşama Coppa eFootball Italia stüdyosundan yayınlanacak. Turnuvanın bu ayağı Nisan ayının sonlarında yapılacak Büyük Final hafta sonundaki eleme aşaması için yapılan çekilişi etkileyecek.

Son olarak, grup sıralamaları belirlendiğinde kulüpler, Çeyrek Finaller için kura çektikten sonra iki Yarı Final, bir Üçüncülük play-off’u (Yarı Finallerini kaybeden iki kulüp arasında) ve bir Büyük Final ile doğrudan elemeli bir turnuvada karşı karşıya gelecek.

Büyük Final hafta sonuysa 28 Nisan- 1 Mayıs 2023 tarihlerinde Napoli COMICON’da düzenlenen çevrimdışı, canlı bir etkinlikte gerçekleşecek. Kazanan kulüp, Büyük Ödülün yanı sıra gençlik eğitim merkezlerine kurulacak özel bir eFootball multimedya ve oyun merkezine sahip olacak. Turnuva boyunca, resmi eFootball Youtube kanalı üzerinden Coppa eFootball Italia stüdyosunda kaydedilmiş eFootballTV adlı bir seri yayınlanacak.

Seride, Coppa eFootball Italia’dan analizler ve öne çıkanlar, oyuncularla röportajlar, partner kulüp oyuncularının ve efsane futbolcularının görüşlerinin yanı sıra eFootball’un nasıl çalıştığına ve Coppa eFootball Italia’nın nasıl hayata geçirildiğine dair bölümler yer alacak.


İlginizi Çekebilir:

Surreal Esports VALORANT takımında 3 kişi ile yollar ayrıldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor