Connect with us

Koray “Naru” Bıçak ile bir röportaj yaptık

Türkiye’nin önde gelen esporcularından Koray “Naru” Bıçak ile Playerbros ofisinde keyifli bir röportaj yaptık.

Türkiye’nin önde gelen esporcularından Koray “Naru” Bıçak ile Playerbros ofisinde keyifli bir röportaj yaptık. Naru hakkında merak ettiğiniz birçok soruyu burada bulacaksınız.

 1. Merhaba Koray. Senin gibi bir oyuncuyu Playerbros ofisinde ağırladığımız için çok mutluyuz. Seni tanımayanlar için bize kısaca kendinden bahseder misin?
 2. İşin temelinden başlayalım istiyoruz. Esporcu olma merakı ne zaman başladı? Hangi olay olduğunda “ben artık esporcuyum” dedin?
 3. GameX’te bir HWA şampiyonluğu görmüştük. Sonrasında yenilenen Dark Passage ile ortalığı adeta birbirine katmıştınız. Üst üste şampiyonluklar, kupalara ambargo koymalar gibi uzayıp giden bir başarı grafiği vardı. Bu başarıların nedeni olarak neyi görüyorsun? Dark Passage o dönem neyi iyi yaptığı için şampiyonluğu kimselere bırakmıyordu?
 4. Gambit’in seni istediği bir dönem olmuştu. Bu görüşmeler nasıl gerçekleşti? Sonrasında sana göre daha pasif bir oyun tarzına sahip bir oyuncuyu kadrolarına eklemişlerdi. Gambit süreci nasıl gerçekleşti, anlatabilir misin?
 5. Dark Passage’daki şampiyonlukların ardından SuperMassive’e geçtin. Bu transfer nasıl oldu? Dark Passage’dan ayrılıp SuperMassive’e dahil olmak duygusal anlamda nasıl etkiledi?
 6. 2017’nin sonundan beri AURORA çatısı altında oynuyorsun. AURORA’ya dahil olma sürecin nasıl gerçekleşti?
 7. Futbolda örneklerini çok görüyoruz, bir futbolcu bir takıma dahil olmak için şart öne sürüyor, “şu oyuncuyu da alırsanız, şu işi de yaparsanız” gibi birçok talep duyuluyor. Esporda da bunlardan var mı, bir takıma dahil olmadan önce başka bir oyuncunun transferini istediğin oldu mu?
 8. Takımın ihtiyaçları gereği orta koridordan ormana geçtiğini gördük. Herhangi bir koridorda aktif olarak oynuyor olmak ormana geçince de mevcut orta koridor oyuncusu için de gayet verimli oldu. Kısa bir süreliğine ormana geçtiğini söylemiştin ama seni ormancı olarak isteyecek takımlarla da görüşecek misin? Kesin bir rol değişikliği yaşanabilir mi?
 9. Seyirciler artık Worlds’ten sadece tecrübe kazanmış bir takım görmek istemiyorlar. Royal Bandits veya Bahçeşehir SuperMassive’in Worlds’teki şansları için ne düşünüyorsun?
 10. Riot Games Türkiye’nin analiz masasında yer aldın ve epey övgü aldın. İlerleyen dönemde seni o masada görecek miyiz, böyle bir şey düşünüyor musun?
 11. Türkiye’deki LoL takımlarının yabancı haklarını hangi roller için kullanması gerektiğini düşünüyorsun?
 12. Ligimizde yer alan bazı oyuncuların sık sık performanslarıyla eleştirildiği ama yine de ligde kalmaya devam ettiğini görüyoruz. Bunu neye bağlıyorsun? Yeni gelecek sistemle bu sorun çözülebilir mi?
 13. Riot Games Türkiye’in ilk resmi turnuvası GameX’te şampiyon olmayı başaran HWA, fnatic ile bir gösteri karşılaşmasına çıkmıştı. Şimdiyse Worlds’te bu ekiplerin rakibi oluyoruz. O dönemden bu döneme Türkiye’deki League of Legends ortamında neler değişti?
 14. Biraz çetrefilli bir soru olacak ama gerçekten merak ediyoruz. Espor kariyerin için en büyük hedefin ne? Şuraya geldiğim zaman tamam diyeceğin bir şey var mı? Bir de Türkiye’deki oyuncuların hedeflerini nasıl şekillendirmesi gerektiğini düşünüyorsun?
 15. Sorularımızı cevapladığın için teşekkür ederiz. Son olarak Playerbros takipçilerine ve kendi kitlene söylemek istediğin bir şeyler var mı?
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir