Connect with us

Dota 2

Kötülük yüzeye çıktı: Dota Underlords’un hikayesi

Oyunun arka planında meğer neler neler varmış.

Dota Underlords son zamanların popüler oyun türü auto battler oyunlar arasında en çok tercih edilenlerden. Bazı kahraman ve eşya açıklamalarından yakaladıklarımız dışında pek bilgi sahibi oyunun hikayesi hakkında bize sunulanlar ile ancak çıkarımlarda bulunabiliyoruz. Bu hali ile oyunun üzerine kurulduğu hikaye hakkında oyun içerisinde elle tutulur bilgiler edinmemiz bir hayli zor. Şimdi gelin oyunun temellerini oluşturan bu hikayeye birlikte bir göz atalım.

‘’Ne efsaneler ne de şarkılar onların gelişini anlatmak için varlar. Bildiğimiz dünyanın derinliklerinde bambaşka bir dünya daha bulunuyor. Bu dünya harikaları ve dehşeti aynı anda bünyesinde barındırabilen bir yer. Uyuyan volkanlar ve lavlardan oluşan nehirler arasında bulunan Aziyog şehri obsidyenden oluşan yapısı ile bir mücevher gibi parlıyor. Sayısız kölenin kemiklerinden oluşan petek yapılı duvarlar Abyssal Horde ve onların acımasız lordu Vrogros’u bu yeraltı dünyasında gizliyor.

Vrogros bu karanlık yeraltı dünyasında şeytani planlarını uygulamak için doğru anı bekliyor. Sahip olduğu alanlar ona yetmiyor, bu yüzden gözünü yukarıdaki topraklara dikmiş durumda. Bu uğurda karşısına çıkacak her rakibi yok etmekten de asla çekinmeyecektir. Ordusuna verdiği emir ile onları yukarıdaki dünyanın topraklarına yönlendirdi. Şimdi yukarıda bulunan ordular onun gücünün yalnızca küçük bir kısmı, rakiplerinin gücünü test etmek için yollanmış ufak birlikler. Gücünün tamamını sonsuz fetih için bekleten Vrogros saltanatını duyurmak için yukarıdaki dünyaya bizzat adım atmaya hazırlanıyor. Onunla karşılaştığınızda iki seçeneğiniz var: ya ona istediğini verin, ya da durduğunuz yerde ezilmeye kendinizi hazırlayın.’’

5 yaşından beri oyun oynuyor, bunun son birkaç senesinde de oynadığım oyunlar hakkında yazıyorum. Yarı zamanlı öğrenci, tam zamanlı sıradan insan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Dota 2