Connect with us

LoL

kt Rolster, Mata ile yollarını ayırdı

Dünya Şampiyonasında hedefine ulaşamayan kt Rolster’dan ayrılık haberi geldi.

Dünya Şampiyonu unvanı bulunan deneyimli destek oyuncusu Cho “Mata” Se-hyeong, 2 yıllık kt Rolster serüvenini noktaladı. Organizasyon, yaptığı açıklamayla deneyimli oyuncunun artık serbest olduğunu belirtti.

2016 yılında Çin temsilcisi Royal Never Give Up‘tan kt Rolster‘a geçen oyuncu büyük umutla transfer edilmiş, yine aynı dönemde nişancı pozisyonuna bir başka Çin temsilcisi EDward Gaming‘den Kim “Deft” Hyuk-kyu getirilmişti. Bu ikilinin oluşturacağı sinerji o dönemde herkesi heyecanlandırdı. Ancak beklenen olmadı. Bu transferlerin ardından kt Rolster yine istediği başarılara ulaşamadı. 2018 LCK Yaz Mevsimi şampiyonluğu haricinde net bir başarı elde edemeyen kt Rolster, bu şampiyonluğun devamında katıldığı Dünya Şampiyonasında taraftarlarını bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı. Çeyrek finalde turnuva şampiyonu Invictus Gaming‘e yenilen ekip sezonu hedeflediği gibi tamamlayamamış oldu.

Samsung Galaxy White takımıyla 2014 yılında Dünya Şampiyonu olmayı başarmış Mata‘nın yeni adresinin neresi olacağı ise henüz belli değil. Şu an için önünde bir sürü seçenek olan oyuncu, LCK‘de başka bir takıma gidebilir veya tekrar Çin‘e dönebilir. Olası hamlelere göre Mata’nın bir Avrupa veya Amerika takımına gittiğini bile görebiliriz. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

 

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

2 Yorum

2 Comments

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    LoL