Connect with us

Espor

La Liga, eWorld Cup’a giden turnuva için McDonald’s ile anlaştı

FIFA 18 eWorld Cup’a McDonald’s hamlesi

La Liga, FIFA 18’in en büyük espor turnuvası olacak olan FIFA eDünya Kupası – Espor Turnuvasını duyurdu! Futbolun ana odak noktası olacağı birkaç espor projesinde yer alacağını duyuran, futbolun en önemli merkezlerinden İspanya’nın futbol ligi La Liga da artık esporun bir parçası!

La Liga yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, sponsorlarından birçoğunun bu alana ilgilerinin olduğunu ve McDonald’s’ın ana sponsor olacağı söylendi.

La Liga ayrıca bu alanda daha önce League of Legends ve CS: GO ile deneyim kazanan İspanya’nın espor organizasyonu Liga de Videojuegos Profesional (LVP) ile de sponsorluk anlaşmasına vardı.

Turnuvanın 19 Mart tarihinde 16 yaşını doldurmuş herkese açık olacak olan ilk ayağı, ArenaGG ve LVP’nin  aracılığı ile düzenlenecek online elemeleri ile başlayacak. Ardından 16 Nisan tarihinde oyuncuların bizzat katılacağı ikinci ayağı LVP’nin Barselona arenasında düzenlenecek.

Son oyuncu McDonald’s aracılığıyla geliyor

Bu açılış turunda ise 16 Xbox ve 15 PlayStation oyuncusu yer almış olacak. Sonuncu PlayStation oyuncusu için kalan yeri kimin dolduracağı ise, ana sponsor McDonald’s’ın yapacağı özel turnuva ile belirlenecek.

Turnuvanın kazananı FIFA eWorld Cup’da yarışmanın bir basamağı olan EA SPORTS FIFA 18 Global Series Playoff mücadelelerine katılmaya hak kazanacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor