Connect with us

Espor

LCK 2021 Yaz Mevsimi üçüncü hafta maçları tamamlandı

Damwon KIA’daki rol değişiklikleri henüz isteneni verememiş gibi görünüyor

LCK 2021

LCK’de üçüncü hafta karşılaşmaları birbirinden farklı sürprize sahne oldu. Son şampiyon Damwon KIA ligin orta sıra takımlarından Fredit BRION’a karşı mağlup oldu ve akıllara hemen hafta başında yapılan rol değişiklikleri geldi. GenG Esports çıktığı altı maçın tamamını kazandı ve ligdeki namağlup tek takım ünvanını korudu.

T1 tarafında kadro istikrarı sorunu çözülse de bir türlü istenilen galibiyet serisi elde edilemiyor. Üçüncü haftayı Nongshim RedForce’a yenilip DRX’i zorlanmadan mağlup ederek 1-1 kapattılar. DRX ekibi koç cvMax’in dönüşünden sonra daha iyi olması beklenirken mevsimin en büyük hayal kırıklığını yaşıyor. Oynadıkları hiçbir karşılaşmadan galibiyetle ayrılamayan DRX’in mevsim finallerine kalma şansı neredeyse tükendi.

LCK üçüncü hafta ilk iki gün sonuçlarını ayrıntılı bir şekilde daha önceki haberimizde paylaşmıştık. Haftanın son üç günü oynanan maçların sonuçları şu şekilde:

Cuma

  • KT Rolster  2 — 0  DRX
  • Hanwha Life  1 — 2  Damwon KIA

Cumartesi

  • Afreeca Freecs  0 — 2  GenG Esports
  • Fredit BRION  2 — 0  Nongshim RedForce

Pazar

  •  DRX  0 — 2  T1
  • Liiv SANDBOX  2 — 1  KT Rolster

Yukarıdaki karşılaşmaların özet görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz. Üçüncü hafta maçlarının tamamlanmasıyla oluşan puan durumu şu şekilde:

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor