Connect with us

Espor

LCK 2022 Yaz Mevsimi 4. hafta maçları tamamlandı

GEN ekibi ilk mağlubiyetini T1’a karşı aldı

LCK 2022 Yaz Mevsimi 4. hafta maçları tamamlandı

LCK 2022 Yaz Mevsimi 4. hafta mücadeleleri son şampiyon T1’nın Fredit BRION’u mağlup ettiği seri ile sonlandı. Geçtiğimiz hafta KDF karşısında uzun süredir devam eden galibiyet serisini kaybeden T1 ekibi, dördüncü haftada lider GEN’i mağlup ederek rakibiyle arasındaki farkı kapattı.  Öte yandan Liiv SANDBOX üst üste aldığı galibiyetlerle ikinci sıraya yükselmeyi başardı. DRX ile DWG arasında üst sıraları yakından ilgilendiren seriden ise Pyosik önderliğinde DRX galip ayrıldı.

LCK 2022 Yaz Mevsimi 4. hafta sonuçları

Çarşamba

  • NS 1 — 2 KT
  • KDF 2 — 0 BRO

Perşembe

  • DK 1 — 2 DRX
  • HLE 1 — 2 LSB

Cuma

  • GEN 1 — 2 T1
  • KDF 2 — 1 KT

Cumartesi

  • NS 0 — 2 LSB
  • HLE 0 — 2 DWG

Pazar

  • DRX 0 — 2 GEN
  • T1 2 — 0 BRO

T1 vs GEN

Haftanın merakla beklenen serisinde son şampiyon T1, lider GEN’i üç maçlık seride mağlup ederek birinci sıraya ortak oldu. Seriye Azir etrafında kurduğu geç oyun kompozisyonu ile başlayan  GEN, beklenilenin aksine erken oyunda kontrolü eline alarak maçı kapattı. İkinci maçta ise T1 ekibi tamamen farklı bir anlayışla seriye geri dönmeyi başardı. Her ne kadar orta koridorda Chovy, Akali ile Faker’ın Lissandra’sına karşı etkili performans sergilese de galibiyet için yeterli olmadı.

Üçüncü maçta ise genç ormancı Oner gösterdiği olağanüstü Lee Sin performansıyla takımını galibiyete taşıdı. Normal sezonun en önemli serilerinden birinde sırtını Oner’a yaslayan T1 ekibi yıldız oyuncunun liderliğinde GEN’i devirdi.

Liiv SANDBOX herkesi şaşırttı

Orta sıra takımlarından Liiv SANDBOX, DRX vs DWG karşılaşmasını fırsat bilerek rakibi Nongshim Redforce karşısında hata yapmadı ve ikinci sıraya yükseldi. 6G 2M ile sıralamada T1 ve GEN’in hemen arkasında bulunan Liiv SANBOX ekibi playoff için önemli bir adım attı.

Önümüzdeki hafta Liiv SANDBOX ile GEN arasında zirveyi yakından ilgilendiren bir seri oynanacak. GEN tarafı kazanıp T1 karşısında aldığı mağlubiyeti telafi etmeye çalışırken Liiv SANDBOX ise bir sürpriz yaparak GEN’i liderlik koltuğundan etmeye çalışacak. T1 ise GEN’i takibi sürdürmek için haftanın ikinci maçında DRX karşısında hata yapamamak zorunda. LCK 2022 Yaz Mevsimi 4. haftada oynanan karşılaşmaların özet görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor