Connect with us

Espor

LCK Bahar Sezonu’nun şampiyonu KINGZONE DragonX oldu!

LCK Bahar Sezonu’nunda galibiyete ulaşan ekip KINGZONE DragonX oldu!

lck bahar sezonu sampiyonu kingzone dragonx

Kingzone DragonX, cumartesi günü gerçekleştirilen final karşılaşmasının ardından rakibi Afreeca Freecs’i 3-1’lik baskın bir skor ile Güney Kore’nin Busey şehrinde yenerek şampiyonluğa ulaştı. Finallerdeki favori takımlardan biri olan Kingzone DragonX, geçtiğimiz sezonlarda Longzhu Gaming olarak biliniyordu. Worlds 2017‘de ani çıkış yapan ekip bu ivmeyi Bahar Sezonu’nun finallerinde de gösterdi.

5 maçlık seri Kingzone DragonX için kötü başladı

5 maçlık serinin ilk karşılaşmasında kırmızı tarafta başlayan KZ ekibi oldu. Takımın ADC’si olan PraY’in aldığı Kai’sa oyunu yavaş yavaş taşıyordu fakat takımın diğer kalanının yaptığı hatalar bu taşıma durumuna engel olmaya yetti. Yaptığı hatalar ile geri düşen ekip, rakibi Afreeca Freecs‘nin serinin ilk maçında galibiyete ulaşmasını engelleyemedi.

İkinci üç ve dördüncü maça geçtiğimizde ise durumlar daha farklıydı. Takımın atak gücü taşıyıcısı PraY’in taşıdığı ve yönlendirdiği oyunlar sayesinde galibiyet ile sonuçlandı. KZ’nin yaptığı doğru rotasyonlar ve pozisyonlar ile yapılan takım savaşlarında bir adım daha öne geçmek rahatlaşıyordu.

İkinci LCK başarısını arka arkaya kazandıktan sonra, KINGZONE’u sevenlerin gözleri artık Sezon Ortası Turnuvası’nda. KINGZONE, MSI’da Kore’yi temsil etmek için SKT’dan farklı olarak ilk takım oldu ve ilk uluslararası başarısını kazanmak için çabaladığı etkinlik olacak. MSI’ın grup aşamaları 3 Mayıs’ta başlayacak.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor