Connect with us

Espor

LCK’de 2021 yılı ödülleri sahiplerini buldu

LCK’de yılın oyuncusu DWG Showmaker!

2021 LCK ödülleri

LCK 2022 Bahar Mevsimi’nin başlamasına haftalar kala, geride bıraktığımız 2021 yılının ödülleri sahiplerini buldu. Damwon KIA ile hem bahar hem de yaz mevsiminde şampiyonluğa ulaşmayı başaran 21 yaşındaki orta koridor Showmaker, LCK’de yılın oyuncusu seçildi. Bir süredir Chovy ile birlikte dünyanın en iyi orta koridorlarından biri olarak görülen Showmaker, 2021 yılında MSI ve Dünya Şampiyonası‘nda finale kadar yükselmiş, Çin ligi LPL takımlarına mağlup olmuştu.

Rollerine göre yılın en iyi oyuncuları arasında 2021 Dünya Şampiyonası’ndan sonra askerlik görevini yerine getirmek için emekli olduğunu açıklayan Khan da bulunuyor. Yaz Mevsimi’nde takımının şampiyonluğa ulaşmasında etkin bir rol oynayan veteran üst koridor oyuncusu, gösterdiği performansla herkesin takdirini topladı.

LCK’de 2021 yılının en iyi oyuncuları

  • Yılın en iyi oyuncusu: Showmaker
  • En iyi üst koridor: Khan
  • En iyi ormancı: Canyon
  • En iyi nişancı: Ruler
  • En iyi destek: Keria
  • 2021 yılının en iyi koçu: kkOma
  • Yılın çaylağı: Croco

T1 kadrosunda yaz mevsiminde genç partneri Gumayusi ile birlikte gösterdiği performansla Dünya Şampiyonası biletinin alınmasında büyük katkısı olan 19 yaşındaki Keria, ligin en iyi destek oyuncusu seçildi. DRX döneminde en yetenekli çaylaklardan biri olarak kabul edilen Keria, son mevsiminde LCK’de finale yükselmiş, Dünya Şampiyonası’nda ise yarı finalde Damwon KIA’ya 3-2 mağlup olmuştu.

Yılın koçu ödülü kendisini SKT T1 yıllarından tanıdığımız efsane isim kkOma’ya verildi. 2020 yılının sonunda Damwon KIA’nın ana koçu olarak görev yapmaya başlayan kkOma, takımıyla birlikte lige ambargo koymuş, katıldığı iki uluslarası turnuvada da finale çıkmayı başarmıştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor