Connect with us

Espor

LCS sunucusu Zirene işe geç kaldığı için görevden alındı

G-Rex ve Supermassive maçını sunması bekleniyordu fakat uyuyakaldı.

LCS sunucusu olan Aidan “Zirene” Moon mevcut Dünya Şampiyonası’na gereken zamandan geç geldiği için başka bir sunucu ile değiştirildi ve bu şampiyona için sunucu olması pek mümkün gözükmüyor.

Telefonuna güncelleme gelince Zirene işe geç kaldı

Normalde 2018 League of Legends Dünya Şampiyonası sunucu listesinde yer alan Zirene yaptığı açıklama ile “play-in” grup aşamasında” olmamasının sebebini akut larenjit olarak belirtmişti. İyileşmesinin ardından Zirene’e verilen görev listesinde 7 Ekim’deki G-Rex ve Supermassive arasında olan karşılaşma verildi fakat Zirene bu maçı uyuyakaldığı için kaçırdı. Söylediğine göre telefonuna gelen bir güncellemenin ardından cihaz yeniden başladı ve şifrelendi. Bu nedenle zil sesini duyamayan ve meslektaşlarının gönderdiği mesajları okuyamayan Zirene, telefonu eline alıp kilidini açana dek olan bitenden habersiz bir şekilde telefonunun azizliğine uğradı.

İlginizi çekebilir: Worlds 2018’de grup aşamasının ilk günü tamamlandı, işte sonuçlar ve özetler

Bunun yerine Isaac “Azael” Cummings Bentley ve Rivington “RivingtonThe3rd” Bisland III adlı sunucuların sunduğu G-Rex vs Supermassive maçını ise iyi bir başlangıç yapmamıza rağmen 3-1 kaybetmiştik.

Belirttiğine göre uyuyakalmanın cezası olarak Zirene, Dünya Şampiyonası yayın takımındaki görevinden alındı. İleriki maçları sunup sunamayacağı sorulduğunda ise “Bilmiyorum ama olacağını da sanmıyorum” diye karşılık verdi.

Zirene için üzücü bir hafta olsa da bu onun her şeyden vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Twitch üzerinden yayın yapan sunucumuz Riot Games’in bu kararına saygı duyduğunu çünkü dakik olmanın önemli olduğunu söyledi. Ayrıca yaptığı açıklamada diğer sunucuların konuşmalarını dikkatle dinleyeceğini ve ihtiyacı olanlara istediklerini takdirde geri bildirim vereceğini duyurdu.

Ayrıca Dotesports’dan alınan bilgi doğrultusunda ilk kez İngilizce sunucu takımından gönülsüz şekilde bir sunucu görevden alındı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor