Connect with us

LoL

League of Legends’ta Sinir Eden Oyuncu Tipleri

Bazıları kötü geçen gününüzü kurtarıyor, bazıları bir heves girdiğiniz oyunda sizi çileden çıkarıyor. Oyunu taşıyanlar bir yana, bir anda çıkıp gidenler bir yana… League of Legends neticede bir takım oyunu ve online olarak bu rekabeti yaşamak istiyorsanız takımınıza gelebilecek oyuncu profilleri tahmin edemiyorsunuz. Peki League of Legends’ta sinirlerimizi bozan nasıl oyuncularla karşılaşıyoruz?

Her şeyin başı troll! Daha seçim ekranında takıma hiç uymayan veya metayla yakından uzaktan alakası olmayan bir şampiyon seçen oyuncular, oyunu olur olmadık yerde riske atan dostlarımız ve varlığıyla sinir krizi geçirmemize neden olan arkadaşlarımız… Tamam, tamam; meta dışı seçimler yapmak rakibin tahminlerini yanlış çıkarıyor belki ama destek rolüne de nişancı şampiyon alınmaz be kardeşim! Ya da bir dakika! Saçma sapan seçimi sorun etmedik diyelim, bu arkadaşın derdi burada bitmiyor ki. Totem eşyası almıyor, olur olmadık yerde diğer koridorlara gidiyor, bir de üstüne üstlük siz canla başla savaşırken arkada durup ölmenizi izliyor. Gel de çıldırma! Düzgünce durumu anlatayım diyorsunuz ama yine de ciddiye alınmıyorsunuz, çünkü bu arkadaş o oyunu trollemeden rahat etmeyecek! Tabii kötü oynayıp troll’e vuranların yanında bir de iyi oynayan troll oyunculara denk gelebilirsiniz. Takımı taşımaya yetecek kadar yetenekli olan ama bir türlü oyunu kazanmaya çalışmayan… Neden bahsettiğimizi anladınız mı? E ne yapalım, biri takımı sırtlamadığı sürece maç geçmişine bir yenilgi daha eklenecek.

Yine de Playerbros olarak uyarımızı yapalım: League of Legends oynarken oyununuza denk gelenler troll dahi olsa hakaret içerikli mesajlar atmayın. Oyun sonu rapor edin, siz değil; Riot Games uğraşsın! 🙂

İşini yapıp kimseye bulaşmayan oyuncu! Hani bazı insanların karakterlerinden bahsederken “ağzı var, dili yok” derler ya, hah işte şu an tam olarak onlardan bahsediyoruz. Oyun boyunca bir kelime bile yazmayan, sadece oyun içindeki ping’lerle anlaşan bu arkadaşlar, tam anlamıyla “işimi yapar geçerim” diyorlar. Oyunu taşıma potansiyaliniz yüksek olan ya da en iyi bildiğiniz şampiyonları alıp oyun boyunca tamamen konsantre bir şekilde oynuyorsunuz ya, biz sizi çok seviyoruz! Tabii bu tarz oyuncuların da takım için sıkıntıları olabiliyor. League of Legends bir takım oyunu, birileri elbette öne çıkacak ama keşke biraz daha iletişimde kalsanız da rotasyonları takımca yapsak… İletişimimiz kuvvetli, bakış açımız daha ılımlı olursa sizlerle çok daha iyi anlaşacağımızdan eminiz! Size inancımız tam, biraz da takım arkadaşlarınıza güvenin, hep birlikte kazanacağız!

Flamer! Geldik listemizin en can sıkıcı kategorisine… “Bir sus be adam, sus artııık!” diye kendi kendimizi kemirdiğimiz, bloklasak dahi bazı pozisyonlardan sonra “ne dedi acaba bu manyak” diye bloğunu kaldırıp mesajlarını okuduğumuz bu arkadaşlar bizim canımızı çok sıkıyorlar. Moralin bu kadar önemli olduğu bir oyunda ilk hatayı görüp sağa sola küfretmek neyi değiştirecek? Hakaret edince düzelen bir oyuncu gördüyseniz bize de haber verin, Playerbros olarak bu videoyu yeniden yapmaya razıyız! Hatalı bir gank attıysanız, totem atmayı unuttuysanız veya Işınlan büyüsünü birkaç saniye geç kullandıysanız ve takımınızda bir flamer varsa sohbet ekranına bakmak sinirlenmenize neden olacak. Bu yüzden bu tarz oyuncuları direkt bloklayıp ne dediklerini merak etseniz dahi bloğunu kaldırmayın. Takımla anlaşmayı reddeden ve hakaret yağdıran oyuncular, bu hareketleriyle topluluk kurallarını ihlâl ediyorlar, bunu sakın unutmayın. Dediğimiz gibi, oyun sonu rapor edin; siz değil, Riot Games ulaşsın. Bir sonraki oyunu kazanırsınız! 🙂

Sahi size hiç orta koridor dışındaki rollerde oynamayan oyuncu geldi mi? Genelde 800K (Sekiz yüz ka olarak okunacak) olan bu tiplerin mekanı sadece ama sadece orta koridordur. Main’lerinin Yasuo ve Katarina olduğunu şimdiden anladınız, değil mi? Topluluk içinde avına yaklaşırken son derece agresif ve telaşlı olan bu arkadaşlar, maç ekranının gelmesiyle birlikte “YASUO BANLAMA, TAŞIRIM” demeleriyle ünlüler. Ne yalan söyleyelim biz bunun bir tık üstünü de gördük. Henüz denk geldiniz mi bilemiyoruz ama “T.C kimlik no vereyim, taşıyamazsam beni bulun” diyen oyuncular da var. Eyvah ki ne eyvah! Siz de 800K’ysanız size şu öneride bulunabiliriz: League of Legends belirli aralıklarla yeni şampiyonlar da çıkarıyor, onları denemeye ne dersiniz? 🙂

Peki yabancı taklidi yapan oyuncular desek? Bu arkadaşlara kesin denk gelmişsinizdir. Klasik bir lise İngilizcesi üzerine “gank, invade, go, dive” gibi oyun içi terimler kullanarak konuşan ve hiçbir şekilde Türkçe konuşmayan bu oyuncular Türkiye sunucusunda sıklıkla rastlanan oyuncu tiplerinden… Bazen öyle pozisyonlar yaşanıyor ki kendilerini tutamayıp sohbet ekranına Türkçe şeyler de yazabiliyorlar, eh olsun o kadar canım! 🙂 Oyundaki garip konuşmalara girmemek için savunma yöntemi olan bu oyun tarzı, tamamen anlaşılamadığı için bazen sinir bozucu olabiliyor. O yüzden bunu yapıyorsanız bir an önce azaltmanızı öneririz. Anlaşabilirsek beraber kazanabiliriz!

Son olarak söylemek istediğimiz birkaç şey daha var: League of Legends bir takım oyunu. Her ne kadar burada eğlenceli bir şekilde sinir edici oyuncu tiplerinden bahsetsek de bunu düzeltmek biz oyuncuların elinde. Topluluk kurallarını ihlâl edenleri rapor edelim, küfre küfürle karşılık vermeyelim, zamanla çok daha iyi bir kitleye sahip olacağız. Hepinize iyi oyunlar!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL