Connect with us

LoL

League of Legends 10.14 Yama Notları yayımlandı!

Legaue of Legends 10.14 Yama Notları yayımlandıı!

League of legends 10.25 yama notları

League of Legends 10.14 Yama Notları incelememize hoş geldiniz!

Bu yama notlarında da önceden olduğu gibi, seçilme oranları düşen şampiyonlara gelen güçlendirmeler var. Özellikle profesyonel arenada çokça seçilen bir kaç şampiyona da dengelemeler gelmiş durumda. Ayrıca bu yama notlarından itibaren gelen değişikliklerin hangi seviyeyi kapsadığı da paylaşılıyor olacak.

Şimdi detaylara geçme zamanı! Gelin değişikliklere göz atalım:

Güçlendirmeler

 • Alistar: Q’nun bekleme süresi azaldı.
 • Karthus: Taban can ve hareket hızı arttı. Q’nun hasarı arttı; canavarlara verdiği hasar azaldı. E’nin mana yenilemesi artık her zaman etkin; saniye başına verdiği alan etkili hasarın tetiklenme sıklığı arttı.
 • Kha’Zix: Ayrı düşmüş rakiplere verilen ilave hasar arttı.
 • Riven: Pasifin ilave hasarı arttı.
 • Sejuani: E’nin taban hasarı arttı, Buz etkisinin sersemletilen rakip şampiyonlar üstündeki bekleme süresi azaldı ve tüm yetenek seviyelerinde sabit.
 • Zed: W’nun atış hızı arttı; bekleme süresi ilk seviyelerde azaldı.

Bir süredir özellikle Aphelios ve Kalista’nın yanında görmeye başladığımı Alistar, bu yama güçlendirilen şampiyonlardan. Eski dünya şampiyonalarında gördüğümüz güzel Alistar oyunlarını tekrar görmeye başlayabiliriz. Nişancıların güçlendirilmesi ile biraz da olsa gölgede kalan suikastçılar bu yama güçlendiriliyor. Uzun süredir vadide görmediğimiz Sejuani de güzel bir güçlendirme alarak sahalara dönmeye hazırlanıyor!

zed yama

Zayıflatmalar

 • Ezreal: E’nin bekleme süresi arttı.
 • Pyke: Taban büyü direnci büyüme oranı ve zırh büyüme oranı azaldı. Q’nun mana bedeli azaldı ve artık yetenek seviyesine bağlı olarak güçleniyor. Bekleme süresi ilk yetenek seviyelerinde azaldı; taban hasarı arttı. W’nun ilave hareket hızı artık tüm yetenek seviyelerinde sabit. E’nin taban hasarı arttı.
 • Trundle: W’nun ilave saldırı hızı ilk yetenek seviyelerinde azaldı.
 • Varus: Q’nun azami ilave hasar oranı artık sabit değil. E’sinin taban hasarı ilk yetenek seviyelerinde azaldı.
 • Volibear: Taban saldırı hızı azaldı. Canavarlar üstünde kullanılan W’nun iyileştirme etkisi yarıya indi.
 • Wukong: R’nin havaya savurma süresi azaldı.

Bu yama Ezreal, Trundle, Varus ve Wukong profesyonel düzey için zayıflatıldı. Ligleri takip edenlerin de anlayacağı üzere özellikle bu şampiyonlar seçim yasaklamadan geçemeyen, profesyonel oyuncuların elinde çok güçlenen şampiyonlardı. Bu gelen dengelemeler ile tekli derecelide çok güç kaybetmeyecekler fakat lig maçlarında diğer rakiplerine de şans tanıyacaklardır. Pyke, son zamanlarda tekli koridorlarda tekrardan görmeye başladığımız bir şampiyondu. Gelen bu zayıflatma ile Riot, şampiyonu ait olduğu koridora tekrardan göndermek istemiş gibi görünüyor. Aldığı önemli güçlendirmelerden sonra seçilme ve kazanma oranı bir hayli artan Volibear da ufak dokunuşlarla daha sağlıklı bir hale getirilmeye çalışılmış ve ormanı temizleme hızı biraz düşürülmüş.

ezreal yama

Yeni gelecek kostümler, giderilen hatalar gibi detaylar için buraya tıklayıp yazının orijinal haline ulaşabilirsiniz!


VALORANT’ta banlanan oyuncular neden banlandıklarını öğrenebilecekler

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL