Connect with us

Güncel

League of Legends 11.16 yamasında Sona güncelleniyor!

League of Legends geliştiricileri, 11.16 yamasında sona için planladıkları bazı büyük değişikliklerden bahsettiler.

Sona-Taric metası, rekabetçi League of Legends tarihindeki en baskın alt koridor ikililerinden birini yaratmıştı. Ancak 11. sezondaki zayıflatmalar ile birlikte, Riot‘un eşyalarını elden geçirdi ve şampiyon giderek daha az oynandı. Şampiyonun oynanabilir olması için League of Legends 11.16 yamasında güncelleneceği duyuruldu.

Sona oyundaki açık ara en zayıf destek seçeneklerinden biri oldu. Bu nedenle Riot, bir süredir şampiyonun “yaşam kalitesini” yükseltmeyi planlıyor.

Sona ultisi en büyük eleştiri noktalarından biriydi, çünkü diğer destek şampiyonlarına nazaran Alistar, Leona ve Nautilus gibi savaş başlatıcı destekleri tercih edilen bir metada bu kadar etkili olduğu düşünülmüyordu.

Bu nedenle, 11.16 yamasında League of Legends geliştiricileri, Sona’yı takım savaşlarında daha kullanışlı olması için çok ihtiyaç duyduğu desteği veren değişiklikler yapacak.

9 Temmuz’da yayınlanan blogda League of Legends geliştiricileri, 11.16 yamasında sona için planladıkları bazı büyük değişikliklerden bahsettiler.

Yüksek mana maliyetleri ve mana iadesi yerine, Sona’nın Nihai bekleme süresi pasifini, Q ve W’yi bu büyülerin zihin paylaşımına uygun bir şekilde kullandığı için ödüllendiren bir istifleme mekaniği ile değiştiriyoruz. Gelecekteki büyüleri yapmasını engelleyerek onu cezalandırmayan olumsuz bir teşvikten ziyade olumlu bir teşvik, genel olarak daha keyifli bir deneyim sağlayacaktır.

Sona’nın, League of Legends oyuncularının yeteneklerini daha sık kullanmaları için bir teşvik yaratacak gibi görünüyor.

11.16 yamasında Sona’nın güncellenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi hemen aşağıda yorumlarda belirtmeyi unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

League of Legends’a yeni bir yordle şampiyonu gelecek!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel