Connect with us

LoL

League of Legends 11.23 Yama Notları ile gelen Orman Değişiklikleri!

Karşınızda LoL 11.23 Yama Notları ile gelen Orman Değişiklikleri!

League of Legends 11.23 Yama Notları

2022 Sezonu öncesi alınan yeni kararlar ile LoL bambaşka bir oyuna dönüşüyor, karşınızda League of Legends 11.23 Yama Notları ile gelen Orman Değişiklikleri!

Riot Games yama notlarını paylaşmadan hemen önce oyunculara küçük bir mesaj bıraktı. Riot, “Sihirdar Vadisi’ne yepyeni güçlendirmelere, ruhlara ve yüzey şekli etkilerine dahip iki yeni ejder getiriyoruz. Kimya Vadisi ve Hextech Vadisi çıkma ihtimalleri, yalnızca 11.23 Yaması boyunca geçici olarak iki katına çıkarılacak. Böylece Sezon Öncesi Dönem’de yeni harita değişikliklerini ve ejder ruhlarını daha sık deneyebileceksiniz. ” ifadelerini kullandı.

League of Legends 11.23 Yama Notları

Kimya Ejderi

KİMYA EJDERİ GÜÇLENDİRMESİ

 Canları 1-18. seviyelerde sizinkinden 340-1020 fazla olan rakiplere karşı yük başına en fazla %5 İlave Hasar kazandırır.

KİMYA EJDERİ RUHU

 Bir takım Kimya Ejderi Ruhu’nu ele geçirdiğinde, takım üyeleri bir sonraki katledilmelerinin ardından kısa süreliğine hayatta kalır. Şampiyonlar taban canlarının %80’ine + ilave canlarının %50’sine eşdeğer miktarda canla dirilir ve azalarak kaybolacak şekilde %75/30 Hareket Hızı (yakın dövüşçü/menzilli) kazanır. Dirilen şampiyonların aldığı hasar %40, verdiği hasar %33 azalır. Ayrıca başlangıçtaki canlarının her 0,25 saniye artan yüzdelik bir bölümüne eşdeğer miktarda hasar alırlar.
Kimya Ejderi Ruhu’nun bu yaz gelen Ulti Büyü Kitabı’ndaki Mahvolmuş Ejder güçlendirmesine benzediğini fark etmiş olabilirsiniz; çünkü öyle!

KİMYA VADİSİ

 Ormandaki dört noktada içindeki şampiyonlara kamuflaj etkisi kazandıran gaz bölgeleri ortaya çıkar. Bölgenin içindeki şampiyonlar, mevcut canları kendilerinden daha yüksek olan rakiplere en fazla %10 daha fazla hasar verir. Rakibin canı, saldırganın seviyesine bağlı olarak ondan 34-1020 daha azsa azami hasara ulaşılır.

KAMUFLAJ

 Kamuflaja bürünen rakipler normal görüş totemlerince açığa çıkarılamaz; ancak kontrol totemleri, keşif çiçekleri ve görünmez rakipleri açığa çıkaran diğer etkiler tarafından açığa çıkarılabilir. Ayrıca rakipler yakınınızda duruyorsa da açığa çıkar.

Hextech Ejderi

HEXTECH EJDERİ GÜÇLENDİRMESİ

Yük başına 5 Yetenek Hızı ve %5 Saldırı Hızı sağlar.

HEXTECH EJDERİ RUHU

 Bir takım, Hextech Ejderi Ruhu’nu ele geçirdiğinde şampiyonların bir sonraki normal saldırısı veya yeteneği 1-18. seviyelerde 25-75 Gerçek Hasar veren, fazladan 3 hedefe seken ve rakipleri 2 saniyeliğine %45/35 (yakın dövüşçü/menzilli) (1000 İlave Can başına +%5, 100 YG başına +%1, 100 İlave SG başına +%3) yavaşlatan bir zincirleme yıldırım kazanır (8 saniye bekleme süresi).

HEXTECH VADİSİ

 Haritada hex-geçit çiftleri ortaya çıkar ve şampiyonlar bu geçitleri kullanarak haritada hızlıca seyahat edebilir. Hex-geçitler hareketsiz bırakma etkileri veya hasarla engellenebilen kısa bir yoğunlaşmanın ardından etkinleşir. Her bir hex-geçit çiftinin, şampiyon başına 30 saniyelik bireysel bir bekleme süresi vardır.

Bulut Ejderi

BULUT EJDERİ GÜÇLENDİRMESİ

12 Ulti Hızı  Çatışma hızı +%3,5 Hareket Hızı, +3,5 Yavaşlatma Direnci

Yampiri Yengeç

BEBEK HATASI

İlk Yampiri Yengeç artık %35 daha az cana sahip, %80 daha az XP veriyor ve değerinin düştüğü belli olsun diye cüsse olarak da daha küçük. (Not: %80 azalan XP’si, Avcı pasifinin başlangıç ormancı eşyalarına sağladığı ilave XP’yi etkilemeyecek.)


Ruined King Sistem Gereksinimleri: Ruined King Kaç GB?

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL