Connect with us

Espor

League of Legends 2018 All-Star etkinliğinin detayları açıklandı

All-Star 2018’in detayları açıklandı: “Bugüne kadarki en eşsiz espor deneyimi All-Star 2018’e hazır olun!”

Dünya devlerini eğlenceli bir format ile karşı karşıya getirmeyi amaçlayan League of Legends 2018 All-Star’ın detayları açıklandı. League of Legends’ın resmi internet siteleri üzerinden yapılan açıklamalarda şu cümlelere yer verildi:

2018 ALL-STAR ETKİNLİĞİ DUYURUSU

Bugüne kadarki en eşsiz espor deneyimi All-Star 2018’e hazır olun!

Profesyonel oyuncuları ve taraftarları uzun uzun dinledik. All-Star Etkinliği’ni aralık ayında yepyeni bir formatla getiriyoruz. Bu etkinlikte LoL’ün en sevilen yönlerini; yani oyunu, topluluğu ve rekabeti ön planda tutacağız. Bugüne kadarki en eşsiz espor deneyimi All-Star 2018’e hazır olun!

Ne zaman ve nerede?

ÖZET GEÇ:

 • Esports Arena, Las Vegas
 • 6-8 Aralık
ASE 2018

2018 All-Star Etkinliği’ni Las Vegas Esports Arena’da düzenleyeceğimiz için çok heyecanlıyız. Mekân çok sayıda seyirci almasa da hem yayından hem de stüdyodan bizi izleyen takipçilerimize, NA LCS stüdyomuzdaki gösterilere kıyasla çok daha eşsiz bir tecrübe sunmamızı sağlıyor. Ayrıca katılan tüm All-Star oyuncuları, bu rekabet yılının yorgunluğunu Las Vegas’ta geçirecekleri inanılmaz deneyimle atabilecekler.

All-Star Etkinliği 6-8 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek ve biletler hakkında detaylı bilgi önümüzdeki haftalarda yayınlanacak. Topluluğumuz hafızalara kazınacak güzel anılar biriktirsin ve her dakikasını doya doya yaşasın diye, üç günlük All-Star programına tonlarca etkinlik sığdırdık. Tabii All-Star oyuncularımızı tatil günlerinde çok yormamaya da özen gösterdik. Etkinliğin bazı bölümlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Kimler katılacak?

ÖZET GEÇ:

Yaklaşık olarak 64 All-Star. Seçilecek isimlere gelirsek:

 • Her rekabetçi bölgeden topluluğun belirleyeceği 2 profesyonel oyuncu
 • Her bölgeden, LoL Partner Programı yoluyla seçilecek 2-3 LoL Partneri (yayıncılar, önde gelen topluluk üyeleri vs.)
 • Topluluk oylarının ardından Riot’un seçeceği ve “All-Star Davetlisi” olarak katılacak 4 profesyonel oyuncu

All-Star’ın tüm LoL topluluğunu kapsayan bir etkinlik olmasını istiyoruz. Bu sebeple profesyonel oyuncuların yanı sıra her bölgenin LoL Partner Programı’ndan seçilen birkaç üyeyi de davet edeceğiz. Bu kişiler arasında en sevilen yayıncılar, cosplayciler, içerik üreticileri ve çok daha fazlası olacak. All-Star’a katılacak partnerlerin tam listesini etkinlikten kısa bir süre önce açıklayacağız.

Ayrıca bu etkinliği, dünyanın dört bir yanındaki LoL oyuncularının eğlenebileceği küresel bir oluşuma çevirmek istiyoruz. Bu yüzden 14 rekabetçi bölgemizin tamamından katılımcılar (hem profesyonel oyuncular hem de partnerler) getiriyoruz. Profesyoneller oyuncuların seçim aşaması aşağıdaki gibi olacak:

 • Topluluk All-Star’a göndermek üzere kendi bölgelerinden 2 profesyonele oy verecek.
  • Profesyonel oyuncular, son rekabetçi mevsimlerini oynadıkları bölgeden seçilebilecek.
  • Oy verilebilecek aday havuzunda, her bölgenin en seçkin 20 profesyonel oyuncusu olacak.
  • Aday havuzuna her takımdan en az bir, her rolden en az iki profesyonel katılacak.
 • Taraftarlar diğer bölgeler için de oy kullanabilecek. Bölge dışı oylar, bölgenin toplam oyunun %20’sini geçmeyecek şekilde ayarlanacak.
 • Her bölgeden en fazla oy alan 2 kişi (takım veya rol gözetmeksizin) All-Star etkinliğine davet edilecek.
 • Güncel sıralamalar, LoL Espor sosyal kanallarından duyurulacak.

Oylamalar 17 Ekim’de başlayacak ve yaklaşık bir hafta sürecek. Gelişmeleri lolespor.com adresinden ve LoL Espor sosyal kanallarından takip edebilir, etkinliğin başlangıç ve bitiş saatlerini yine bu adreslerden öğrenebilirsin.

Toplamda 32 kişilik olan profesyonel oyuncu grubunun 28’i topluluk oylarıyla, kalan 4 kişiyse Riot tarafından seçilecek. Son 4 isim oylama bittikten sonra belirlenecek ve etkinlik başlamadan duyurulacak.

Ne oynayacaklar?

ÖZET GEÇ:

 • All-Star 1’e 1 Turnuvası
 • 2’ye 2 Bağış Turnuvası
 • Bölgesel Rekabet Gösteri Maçları
 • 5 Maç Üzerinden (Bo5) Doğu – Batı Karşılaşması
 • Karma Takımlarla Alternatif Oyun Modları

Bu seneki All-Star formatı, üç günlük hızlı ve eğlenceli bir rekabet ortamı sunabilmek için baştan aşağı yenilendi. Amacımız, herkese hitap eden bir etkinlik oluşturabilmek.

 • All-Star 1’e 1 Turnuvası: 2018 All-Star 1’e 1 Turnuvası’na 32 profesyonel oyuncu katılacak. Hırs mı yoksa geyik mi yapacakları onlara kalmış; fakat işin ucunda göz kamaştırıcı bir Draven kupası ve 2018 1’e 1 Şampiyonluğu var.
 • All-Star 2’ye 2 Bağış Turnuvası: All-Star 2018’e yeni gelen bu turnuvada profesyonel oyuncular ve partnerler ikili ekipler kurarak Sonsuz Uçurum’da 2’ye 2 maç yapacak ve Riot Karma Girişimi’nin rehberliğinde, kendi seçtikleri hayır kurumuna bağış yapmak için mücadele edecek.
 • Bölgesel Rekabet Gösteri Maçları: All-Star’a gelen bu değişiklik, partnerler ve profesyonel oyunculardan oluşan takımları bölgesel rekabete dahil edecek. Kuzey Amerika – Avrupa, Çin – Kore gibi pek çok eşleşme gerçekleşecek.
 • Doğu – Batı All-Star Karşılaşması: Yeniliklerden bir diğeri de Doğu – Batı All-Star Karşılaşması olacak. Doğu ve batı bölgelerinden profesyonel oyuncular takımlara ayrılacak ve her maçın ardından değişen kadrolarla 3 maçlık bir seri oynayacaklar.
 • Karma Takımlarla Alternatif Oyun Modları: Son olarak, gün içinde alternatif oyun modlarına katılacak karma takımlarımız olacak. Hangi modların oynanacağı ve diğer detaylar etkinlik başlamadan hemen önce duyurulacak. Heyecan bir an olsun durmayacak.

Katılımcılar ve yeni format göz önüne alındığında 2018 All-Star etkinliğinin bugüne kadarki en iyi All-Star olacağını düşünüyoruz. LoL’ün ve LoL esporunun bu ihtişamlı yılını dünyanın dört bir yanından oyuncularla birlikte kutlayacağımız için çok heyecanlıyız. Birbirinden ilginç sürprizlerle dolu bu etkinlikte LoL’e gelecek yeni içeriklere de göz atma fırsatı bulacağız. LoL topluluğu profesyonel oyuncuların Vadi’ye kattığı ilginç ve renkli oyun tarzlarını görebilecek; ayrıca bu seneki Kartopu Savaşı’na gelecek yeniliklere ve çok daha fazlasına ilk elden tanık olacak. Konuyla ilgili detaylar için takipte kalın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor