Connect with us

LoL

League of Legends 2020-2021 Dünya Şampiyonaları nerelerde düzenlenecek?

Riot Games, 2019-2021 Dünya Şampiyonalarının düzenleneceği yerleri açıkladı. #Worlds

Esporun gelişmesiyle birlikte uzun vadeli planlar yapmaya başlayan Riot Games ilk planını duyurdu: Riot Games, League of Legends 2019, 2020 ve 2021 Dünya Şampiyonlarının düzenleneceği yerleri açıkladı. Bu uzun vadede açıklanan plan Riot Games’in espor oyuncularını ne kadar önemsediğini ve espora bakış açısının ne kadar ciddi olduğunu göstermekte.

Riot Games’in yapmış olduğu açıklamayla birlikte, League of Legends 2019 Dünya Şampiyonası Avrupa’da, League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası Çin’de, League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası ise Kuzey Amerika’da düzenlenecek.

League of Legends 2019 Dünya Şampiyonası Avrupa’ya ev sahipliği yapacak şehirler için resmi açıklama beklenirken, Berlin’in 4 yıl aradan sonra ev sahipliği yapacak şehirlerden bir tanesi olduğu belirtildi. Ayrıca yapılan açıklamada League of Legends 2019 finali için seçilen şehir Fransa’nın başkenti Paris.

2017 Dünya Şampiyonası sırasında izlenme rekorları kıran ve Pekin Stadyumu’nda 40 bin kişiyi dolduran Çinli espor severlere müjdeli haber geldi. 2020 yılında düzenlenecek olan 10. Dünya Şampiyonası Çin’de düzenlenecek.

Kuzey Amerika, 8 kez düzenlenen League of Legends Dünya Şampiyonalarının üçüne ev sahipliği yapmıştı. Riot Games, 2021 yılında Kuzey Amerika’ya dönmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ve bu bölgeye dönmekten oldukça heyecanlı olduklarını belirtti.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL