Connect with us

LoL

League of Legends 8.19 Yama notları yayınlandı

8.19 yamasına ait detaylı listeyi okumak için sayfamıza göz atın.

League of Legends 8.19 Yaması‘na dair detaylar sonunda League of Legends resmi sitesinde yayınlandı. Daha önce de adı belirttiğimiz yazıdaki şampiyonların geçtiği bu notlarda, Darius, Fiora, Kha’Zix, Elise, Jarvan IV, Nunu & Willump, Janna, Thresh, Pyke, Tahm Kench, Kog’Maw ve Liandry’nin Eziyeti olmak üzere geniş çaplı bir güncelleme bekliyoruz. Geçen yıl da Dünya Şampiyonası için 23 değişiklik yapıldığını göz önüne aldığımızda, bu yıl daha az düzenleme yapıldığını görüyoruz.

İlginizi çekebilir: Riot Games, Dünya Şampiyonası yaması için 10 karakteri işaret etti

8.19 yamasının son yama olarak kalmayabileceğini de belirten Riot Games, herhangi bir konuda aşırıya kaçılmış olması durumunda düzenlemenin tekrardan yapılacağını söylüyor. Yazısında ayrıca 8.19 yaması ile güncellenen şampiyonların “rekabetçi arenalarda boy göstermeye epey yaklaşmış şampiyonlar” olduğunu belirten Riot Games, bu yamada ayrıca birkaç hatanın giderildiğini ve görsel düzenlemelerin yapıldığını da söylemeden geçmiyor. Ayrıca bir de yeni bir kostüm olan Şampiyonlar Şampiyonu Kha’Zix’in görüntüsünü paylaşıyor. 8.19 yama notlarına ilişkin tüm bilgileri yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

8.19 Yaması: Yama Notları


Şampiyonlar

Darius

W’nun taban hasarı arttı. E’nin zırh delme miktarı arttı.

Darius üst koridordaki tanklara karşı değerli bir seçim konumunda. Şampiyonun zırh delme becerilerini biraz daha arttırarak, takımları üst koridor şampiyonları seçerken biraz daha düşünmeye teşvik etmek istiyoruz. Bu biraz alelade bir güç artışı olsa da yüzdelik zırh delme Camille veya Aatrox gibi dövüşçülere kıyasla Cho’Gath ve Ornn gibi şampiyonlara karşı daha etkili.

W – Kemik Kıran

ORANToplam saldırı gücünün %40/45/50/55/60’ı  Toplam saldırı gücünün %50/55/60/65/70’i

E – Tut Çek

PASİF ZIRH DELME%10/15/20/25/30  %15/20/25/30/35

Fiora

Pasif tetiklenmelerinden kazanılan iyileşme arttı.

Fiora epey keskin sınırlara sahip bir şampiyon ve bazı karşılaşmalarda tamamen hâkimiyet kurarken bazılarında avantaj yakalamakta zorlanıyor. Büyük Düellocu konusunda dikkatli olmaya çalışsak da 8.17’de gelen değişiklikler koridorda agresif oynamayı ödüllendirmeye yetmedi. Rakiplerinin zayıf noktalarına vurduğunda kazandığı iyileşmeyi arttırmak bu konuda yardımcı olabilir.

Pasif – Düellocunun Dansı

ZAYIF NOKTA İYİLEŞTİRMESİ: 25-110  35-110

Q – Hamle

GİDERİLEN HATA: Hamle artık biçilebilecek minyonlar yerine şampiyonlara ve zayıf nokta tetiklenmelerine öncelik veriyor.

Kha’Zix

Pasifinin hasarı arttı. W’nun yavaşlatması arttı.

Kha’Zix, gelişmiş R’sini değiştirdiğimiz 8.11 Yaması’ndan beri zorlanıyor. Ultisinden en iyi şekilde faydalanabilmesi için, bunu akıllıca kullandığında sahip olduğu gücü biraz yukarı çekiyoruz. Ayrıca Hiçlik Dikenleri yeteneğinin işlevselliğini arttırarak, Kha’Zix’in hedeflerini daha hızlı katletmek dışında da oyunlar kurabilmesini sağlayacağız.

Pasif – Görünmez Tehdit

İLAVE SALDIRI GÜCÜ ORANI: 0,2  0,4

W – Hiçlik Dikenleri

TAKIMINDAN AYRI DÜŞMEMİŞ HEDEFLERE KARŞI GELİŞMİŞ YAVAŞLATMA: %40  %60
TAKIMINDAN AYRI DÜŞMÜŞ HEDEFLERE KARŞI GELİŞMİŞ YAVAŞLATMA: %80  %90

Elise

W ve E’nin bekleme süreleri Örümcek Hali için azaldı.

Elise eskiden oyunun erken safhalarında hâkimiyet kurarak haritanın her yerinde agresif hamleler gerçekleştirebiliyordu. Şampiyonun bu yönünü geri getirmek istediğimizden, oyun kurma araçlarından bazılarının bekleme sürelerini azaltıyoruz. Böylece riskli fırsatları daha sık kovalayarak rakiplerini darmadağın edebilecek.

W – Eklembacaklı İstilası

BEKLEME SÜRESİ: 12 saniye  10 saniye

E – Örümcek İnişi

BEKLEME SÜRESİ: 26/24/22/20/18 saniye  22/21/20/19/18 saniye

Jarvan IV

Pasifinin bekleme süresi azaldı.

Jarvan IV geçtiğimiz yıl boyunca metanın dışında kaldı. Demacia’nın Simgesi, üst koridor ve ormanda boy gösterebilmek için biraz daha güce ihtiyaç duyuyor. Pasifinin daha sık tetiklenmesi hem orman temizleme hızını arttıracak hem de üst koridorda oynandığında daha agresif takaslar yapabilmesini sağlayacaktır.

Pasif – Ordu Marşı

YENİ: Ordu Marşı artık hedef başına bekleme süresini gösteren bir görsel efekte sahip.
HEDEF BAŞINA BEKLEME SÜRESİ: 1/7/13. seviyelerde 10/8/6 saniye  Bütün seviyelerde 6 saniye
GİDERİLEN HATA: Tiamat’ın pasifi artık bir hedefe Ordu Marşı uygulandığı sırada güvenilir şekilde çalışıyor.

Nunu ve Willump

Q’nun iyileştirme etkisinin YG oranı arttı. E’nin YG oranı arttı.

Nunu ve Willump’ın çıkışından beri birçok oyuncunun YG tabanlı kartopu dizilimlerine yönelerek rakiplerinin üstüne çığ gibi düşmeye çalıştığını görüyoruz. Tank dizilimi şu anda çok daha başarılı olsa da ikilinin eğlenceli temasıyla uyumlu bu oyun tarzını da desteklemek istiyoruz.

Q – Tüket

İYİLEŞTİRME ORANI: 0,5 Yetenek Gücü  0,7 Yetenek Gücü
GİDERİLEN HATA: İpucu artık Nunu ve Willump’ın şampiyonlardan kazandığı iyileşme miktarını doğru şekilde gösteriyor.

E – Kartopu Yağmuru

AZAMİ 9 KARTOPU İSABETİ YETENEK GÜCÜ ORANI: 0,45 Yetenek Gücü  0,54 Yetenek Gücü
WILLUMP’IN SIRASI (SABİTLEME HASARI): 0,5 Yetenek Gücü  0,8 Yetenek Gücü

W – Büsbüyük Kartopu

YENİ: Willump’ın kartopunu yuvarlamayı tamamladıktan sonra yürümeye geçişi artık daha akıcı hissettirecek.

Janna

Pasifinin hareket hızını hasara dönüştürme etkisi arttı.

Janna, dayanıklı akranlarının üstünlüğü ele geçirdiği alt koridorda kendine yer bulmakta zorlanıyor. Tabii şampiyonun savunmaya yönelik araçlarını daha da güçlendirmemiz şu an için mümkün değil. Dolayısıyla oyunun erken safhalarındaki dürtme hasarını arttırarak şampiyonu agresif şekilde oynamayı ve her fırsatta rakiplerine hasar vermeyi başaran oyuncuları destekleyeceğiz.

Pasif – Pupa Yeli

İLAVE HAREKET HIZININ HASARA DÖNÜŞÜMÜ: 1/7/13. seviyelerde %15/25/35 1/10. seviyelerde %25/35

Thresh

Q’nun mana bedeli ve ilk seviyelerdeki bekleme süresi azaldı.

Şu anda Thresh’in agresif hamleler yapmasına başarılı şekilde engel olabilen birçok şampiyon bulunuyor. Dolayısıyla Zincirli Gardiyan’ın oyunun erken safhalarında daha fazla kanca atma fırsatına ihtiyacı var. Kancalarının daha fazla hasar vermesini veya daha uzun sürelik kitle kontrolü uygulamasını istemediğimizden, yeteneğin kullanım sıklığını arttırmayı seçiyoruz.

Q – Ölüm Cezası

MANA BEDELİ: 80  60
BEKLEME SÜRESİ: 20/18/16/14/12  16/15/14/13/12

Pyke

Ultisinin hasarı ilk seviyelerde arttı.

Pyke, ne taraftan geleceğini kestirmenin epey kolay olduğu yeteneklere sahip. Dolayısıyla bunlardan sık sık kaçınabilen, üst düzey oyunculara karşı oynandığında şampiyonun performansı da önemli ölçüde düşüyor. Sahip olduğu güvenilirliğin gayet sağlam bir noktada olduğunu düşünüyoruz; ancak savaşları bitirmeye yardımcı olan, iyi zamanlanmış ultilerin hasarı biraz artsa fena olmaz. Bu güç yalnızca oyunun erken ve orta safhalarını etkileyecek ve 11-18. seviyelerdeki hasarında herhangi bir değişiklik olmayacak.

R – Derinlerin İntikamı

TABAN HASAR (11. SEVİYEDE EŞİTLENİYOR) 200/250/300/350/400/450/475/500/525/550/575/590/605 250/290/330/370/410/450/475/500/525/550/575/590/605

Tahm Kench

Taban can azaldı, seviye başına can arttı.

Son yamadaki Braum değişikliklerine benzer şekilde, Tahm Kench’in taban dayanıklılığını biraz azaltmak istiyoruz. Taban canının aşağı çekilmesiyle birlikte Tahm koridorda savunma araçlarına biraz daha bağımlı hale gelecektir. Tabii seviye başına kazandığı canın artması, oyunun ileri safhalarında rakip takımın tam ortasına dalmasını kolaylaştıracaktır.

Taban nitelikler

CAN: 610  540
CAN BÜYÜME ORANI: 95  102

W – Ham Yap

GİDERİLEN HATA: Tahm Kench’in yuttuğu takım arkadaşları artık bazen yutuldukları anda hedef alınabilir olmuyor.

Kog’Maw

Taban hareket hızı arttı. R’nin menzili arttı.

Takımlarda iki veya daha fazla tankın bulunduğu ve alt koridorda kısa menzilli nişancıların cirit attığı bir metada Kog’Maw’ın kendine yer bulamaması epey şaşırtıcı. Rakiplerine agresif vurkaçlar yapabilmesi için şampiyonun taban hareket hızını biraz arttırıyoruz. Bu, ayrıca Kai’Sa ve Xayah gibi kısa menzilli şampiyonlarla takas yapabilmesine de olanak sağlayacak. Ultisinin oyunun erken safhalarındaki menzilini arttırmak da baskın ve takasların ardından rakiplerini kovalamasını kolaylaştıracaktır.

Taban nitelikler

HAREKET HIZI: 325  330

R – Canlı Havan

MENZİL: 1200 / 1500 / 1800  1300 / 1550 / 1800

Eşyalar

Liandry’nin Eziyeti

Pasifinin azami can yakma hasarı arttı. YG’si azaldı.

Liandry’nin Eziyeti çok belirgin bir kullanım amacına sahip: Yetenek setinizde zaman içinde hasar ve kitle kontrolü varsa veya rakip takım gerçekten dayanıklı şampiyonlardan oluşuyorsa bu eşyaya yöneliyorsunuz. İlk şartı sağlayan epey kullanıcısı olsa da eşyanın birden fazla tanka karşı biraz daha etkili olması mümkün. Bunu gerçekleştirmek için azami can yakma hasarını arttırıyor; anlık hasar gücünü sınırlamak içinse YG’sini düşürüyoruz.

YETENEK GÜCÜ: 80  75

Eziyet:

HAREKETİ KISITLANMAMIŞ HEDEFLERE KARŞI ZAMAN İÇİNDE HASAR: Saniyede hedefin azami canının %1’i  Saniyede hedefin azami canının %1,5’i
HAREKETİ KISITLANMIŞ HEDEFLERE KARŞI ZAMAN İÇİNDE HASAR: Saniyede hedefin azami canının %2’si  Saniyede hedefin azami canının %2,5’i

Şampiyon Görsel ve Ses Güncellemeleri

Bazı şampiyonların ses ve görsellerini güncelledik!

Jarvan IV

GÖRSEL: Temel Jarvan IV’ün ve aynı görsel efektleri kullanan bütün kostümlerinin normal saldırı ve yetenek görsel efektleri güncellendi.
SES: Temel Jarvan IV’ün ve aynı ses efektlerini kullanan bütün kostümlerinin karakter seslendirmeleri dışındaki sesleri güncellendi.
GİDERİLEN HATA: Jarvan IV R – Afet yeteneğini kullandığında doğru şekilde animasyonunu oynatıyor.

Lee Sin

GÖRSEL: Temel Lee Sin’in ve aynı görsel efektleri kullanan bütün kostümlerinin normal saldırı ve yetenek görsel efektleri güncellendi.
SES: Temel Lee Sin’in ve aynı ses efektlerini kullanan bütün kostümlerinin karakter seslendirmeleri dışındaki sesleri güncellendi.
BOKSÖR: Boksör Lee Sin’in W – Koruma Güdüsü kalkanının görsel efektleri güncellendi.
HAVUZ PARTİSİ: Havuz Partisi Lee Sin’in Q2 – Titreşim Darbesi işaretçisi güncellendi.
YÜCE YUMRUK: Yüce Yumruk Lee Sin’in E – Fırtına görsel efektleri, artık isabet alanını belirgin şekilde gösteriyor.

Veigar

GÖRSEL: Temel Veigar’ın ve aynı görsel efektleri kullanan bütün kostümlerinin normal saldırı ve yetenek görsel efektleri güncellendi.
SES: Temel Veigar’ın ve aynı ses efektlerini kullanan bütün kostümlerinin karakter seslendirmeleri dışındaki sesleri güncellendi.
NOEL BEBE: Noel Bebe Veigar’a da görsel efekt güncellemeleri getirildi.
CÜCE CİN: Cüce Cin Veigar’a da görsel efekt güncellemeleri getirildi.

Vi

GÖRSEL: Temel Vi’ın ve aynı görsel efektleri kullanan bütün kostümlerinin normal saldırı ve yetenek görsel efektleri elden geçirildi. Bu güncelleme ayrıca Vi’ın yavaş sistemlerde daha akıcı şekilde gösterilmesini sağlıyor.

SSG Ezreal

GÖRSEL: Yukarıdaki değişikliklerle ilgili olmasa da SSG Ezreal’ın yetenek görsel efektlerini daha belirgin hale getirecek bir çalışma yapıldı.

Hareket Hızı Yavaşlatma Görsel Efektleri

Hareket hızı yavaşlatma etkilerinin varsayılan görsel efekti güncellendi!

Hedef Çalma Bildirimleri

Baron Nashor, Vadi’nin Alameti ve Ejder çalma başarıları artık sohbet penceresi üstünden ve bildirim sancaklarıyla kutlanacak! Tabii bunun bir “kutlama” olup olmadığı biraz da hangi tarafta olduğunuza bağlı.

Profil Sayfası

2019 dereceli değişikliklerine ve Clash’in dönüşüne hazırlanmak amacıyla profil sayfasının tasarımını yeniledik. Bazı profil simgeleri bir süreliğine boş kalacak ama bu durumun kısa süre içinde değişmesini bekleyebilirsiniz.

Normal Sıralı Eşleştirmesi

2019 dereceli değişikliklerine hazırlık amacıyla yapacağımız çalışmalardan bir diğeri de konuma dayalı eşleştirmeleri normal sıralı seçimde denemek olacak. Yani geri planda yalnızca bir eşleştirme puanına sahip olmayacak ve konumunuza göre eşleştirileceksiniz. Bu değişikliğin eşleştirmeleri genel anlamda iyileştireceğini düşünüyoruz. Ek olarak ikincil rolünüzü oynadığınız veya otomatik doldurduğunuz oyunlar gözle görülür ölçüde daha adil olacak. Ayrıca oyun sonu ekranından aslında hangi konumda oynadığınızı belirleyen bir konum algılama sistemini test ediyoruz. Sistemin yanlış çalışması halinde bunu bize bildirmekten çekinmeyin.

Giderilen Hatalar

  • Kara Hasat’ın düşürdüğü ruh özlerinin parçacık efektleri artık renk körlüğüne sahip oyuncular için daha parlak ve belirgin.

Yakında Gelecek Kostüm, Renk ve Simgeler

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak kostümleri aşağıda bulabilirsiniz. Tam çözünürlükte açılış görselleri için LoL Görüntüleri uygulamasını edinin!

Şampiyonlar Şampiyonu Kha’Zix

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak renkleri aşağıda bulabilirsiniz:

Şampiyonlar Şampiyonu Riven (Altın)

Şampiyonlar Şampiyonu Thresh (Altın)

Şampiyonlar Şampiyonu Shyvana (Altın)

Şampiyonlar Şampiyonu Kalista (Altın)

Şampiyonlar Şampiyonu Zed (Altın)

Şampiyonlar Şampiyonu Kha’Zix (Altın)

Şampiyonlar Şampiyonu Kha’Zix, ayrıca her bir Dünya Şampiyonası takımı için toplamda 24 renge daha sahip.

Jakarta 2018 Simgesi

League of Legends’ın yer aldığı ve Çin’in 1. sırada bitirdiği çok sporlu etkinliğin anısına.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL