Connect with us

Espor

League of Legends 8.21 Yaması’nda neler gelecek?

League of Legends 8.21 Yaması’yla oyunda neler değişecek?

League of Legends 8.21 Yaması’yla oyunda neler değişecek? League of Legends’ın resmi forumu üzerinden yapılan açıklamada bu konuya yer verildi. Yapılan açıklamada yer alan maddelerin oyuna ekleneceği kesin değil, bunların birer plan olduklarını unutmayın. Uyarımızı yaptığımıza göre işte o açıklama:

Ormancı eşyalarındaki altın paslama cezasının kaldırılması

Daha önce de bahsettiğimiz gibi ormancı eşyalarının altın paslama cezasını (Canavar Avcısı) kaldırmak Sezon Öncesi Dönem için hedeflerimizden biriydi. Bu cezayı, rakiplerle etkileşime çok girmeden hem orman canavarı hem de koridor minyonu biçerek kazanılan altını tek bir şampiyona paslamayı caydırmak için çıkarmıştık.

Şimdiyse, Sezon Öncesi Dönem’de getireceğimiz iki değişikliğin altın paslama stratejisinin çekiciliğini azaltacağını düşünüyoruz. Bu yüzden Canavar Avcısı zayıflatmasını doğrudan kaldıracağız. Sezon Öncesi Dönem’de gelecek iki yeni değişikliği aşağıda görebilirsiniz:

  • Ödül artış oranı – Katledildiğinizde verdiğiniz ödül artık sadece etkisiz hale getirdiğiniz şampiyonlarla değil, biçtiğiniz minyon veya canavar sayısıyla da artacak. Bu sadece minyon biçmeye odaklanan bir şampiyonun daha büyük bir risk haline gelmesi anlamına geliyor. Rakip, söz konusu şampiyonun serisini durdurursa çok daha fazla ödül kazanacak.
  • Barikat (geçici isim) altını – Kuleyi alamasanız bile, minyonları iterek ödül kazanmanız koridoru boş bırakmanın daha büyük sonuçlar doğurmasına sebep olacak. Ayrıca çoğu durumda altın paslamanın çekiciliğini de azaltacak.

Bu iki değişikliğin yeterli olup olmayacağını hala test ediyoruz. Tabii şu ana kadarki görüntünün iyi olduğu söylenebilir.


Her bir sıra ne kadar popüler?

Sizinle paylaşmamızın faydalı olacağını düşündüğümüz bir şey daha var: Farklı sıra türlerinin hem genel olarak ne kadar tercih edildiği, hem de popülerliklerinin bölgeden bölgeye nasıl farklılıklar gösterdiği. Aşağıdaki tablo, eylül ayının başlarında ve farklı alışkanlıkların gözlendiği bazı bölgelerde her bir modun kaç saat oynandığını yüzdelik olarak gösteriyor.

Gösterilen bölgelere baktığımızda:

  • Genel – Burada gösterilen veya gösterilmeyen hiçbir bölge genel ortalamayı büyük bir şekilde temsil etmiyor. Her bölgenin en az bir sırası, ortalama oynanma oranlarıyla açık bir şekilde farklılık gösteriyor.
  • Kore – Koreli oyuncular diğer bölgelere göre, tekli sırayı daha çok seviyor. Sonuç olarak da normal maçların oynanma oranı düşüyor. ARAM’ı ortalama miktarlarda oynayan oyuncular, başka bölgelerdeki oyuncularla kıyasla diğer modlara (örn. Merkez Baskını veya geçmişte getirdiğimiz çoğu Dönüşümlü Oyun Modları) daha az ilgi duyuyor.
  • Kuzey Amerika – Kuzey Amerikalı oyuncular Esnek sırayı neredeyse diğer tüm bölgelerden daha az oynuyor. Oyuncular Sihirdar Vadisi’nde oynanmayan modları daha çok seviyor. Merkez Baskını’nı en çok oynayan ve Uğursuz Koruluk modlarını neredeyse en çok oynayan bölge de burası (AB Batı Uğursuz Koruluk’ta daha fazla oynuyor).
  • Brezilya – Brezilya sunucusu diğerlerine göre daha yeni olduğundan, oyuncular diğer genç sunucularda olduğu gibi normal ve Yapay Zekâya Karşı modlarını ortalamadan daha fazla oynuyor. ARAM’ın oynanma oranıysa ortalamanın altında.

8.21’de bazı eşyalara ve rünlere gelecek küçük değişiklikler

8.21’de bazı eşyalara küçük değişiklikler getireceğiz. Bunlardan biraz bahsetmek gerekirse:

  • Canbiçen – Kısa vadeli bir çözüm olarak eşya bedelini 200 altın düşüreceğiz. Yılın ilerleyen aylarında daha büyük bir değişiklik gelebilir; yine de eşyayı şimdiden iyileştirmekte yarar var.
  • Gecenin Kıyısı – Eşya bedelini yine 200 altın düşüreceğiz. Eşyanın işlevselliğini değiştirmek için henüz bir plan yok; fakat bedelinin kesinlikle fazla olduğunu düşünüyoruz.
  • Zaman Büken Karışım – Zaman Büken Karışım’ın verdiği can ve mana miktarı yenilenmesinin gereğinden çok daha fazla olduğunu düşündüğümüz için rünü zayıflatmanın yollarını arıyoruz. Rünün şu an test aşamasındaki hali, artık can ve mana yenilenme süresini arttırmıyor. Baştan belli bir miktarda yenilenme sağlıyor ve hâlâ hareket hızı veriyor.
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor