Connect with us

LoL

Riot Games’ten bekleme ekranında chat sözü geldi

Riot Games oyuna birtakım değişikler getirmeyi düşünüyor.

Dokuzuncu sezona çok bir şey kalmadı ve Riot Games şimdiden oyuncularına uzun zamandır bekledikleri sözler verdi. Geliştiricilerin verdiği bu sözleri muhtemelen çoğu oyuncu en az bir kez düşünmüştür. Bu sözler genel itibarıyla, önceden Riot Games’in de açıkladığı gibi, oyunu yavaşlatmaya yönelik. Ayrıca bu sözler arasında karşı takım için geri dönüş şansı ve yükleme ekranı chat sistemi gibi özellikler de mevcut.

İşte Riot Games’in verdiği o sözler

İlginizi çekebilir: Riot Games 8.18 Yaması için planlarını paylaştı

Kule barikatları

Oyunu yavaşlatmaya yönelik yapılan bu özellikte kulelere ek savunma sağlayarak daha uzun koridor safhası ve daha uzun oyun deneyimi amaçlanıyor. Söylenilene göre her bir barikat yıkılabiliyor ve yıkılan bu barikatlar sizi altın ile ödüllendiriyor. Bu özellik sayesinde ayrıca kulelerin ani olarak indirilmesinin önüne geçiliyor.

Geri dönüş

İkinci özellik olarak, yenilmeye yüz tutmuş takımlar için daha kolay geri dönüş şansı isteyen Riot Games, bunun amacının “kararlaştırılmış oyun” olduğunu söylüyor. Yani hangi takım son yapılan savaştaki kararı daha iyi vermişse, o takımın oyunu kazanma olasılığının o kadar yüksek olması planlanıyor.

Riot Games geri dönüşün kolaylaştırılmasını sağlayacakları söylüyor fakat bunu engelleyen Kule barikatları özelliği ve getirecekleri bir diğer özellik olarak yakın dövüş ve kuşatma minyonlarının canlarını artırma sözü bunu biraz zorlaştıracakmış gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: Hangi rolde oynamalısın, testi çöz!

Yakın dövüş ve kuşatma minyonları canları

Yakın dövüş ve kuşatma minyonlarının canlarını artırarak orta ve son safhalarda öldürülmelerinin daha da zorlaştırılacağı da verilen sözler arasında. Bu da geri dönüşün çok da kolay elde edilemeyeceğini düşündürüyor.

Sözler bunlarla bitmiyor. İlk olarak istatistiklerin artık rün sayfalarına bağlı olmayacağı söyleniyor. Yani artık saldırı hızı ve yetenek gücü almak isteseniz bile tamamen ilgisiz Artçı Şok’u bile seçebileceksiniz. İkincisi ise yükleme ekranının o sıkıcı görüntüsüne bir chat sistemi getirilmesi. Özellik sezon öncesi dönemde getirilmeyecek gibi görünse de uzun bekleme sürelerindeki o sıkıcı, kimsenin birbiriyle iletişim kuramadığı dönemler geride kalacak gibi görünüyor. Siz söylemeden hemen ekleyeyim; umarım oyuncular bu bekleme ekranında birbirlerini susturabileceği bir butona sahip olurlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL