Connect with us

LoL

Muhtemelen Bilmediğiniz 10 League of Legends Gerçeği

League of Legends hikayeler ve bilgilerle dolu büyük bir oyun. Yüzden fazla şampiyonun hikayesi, aralarındaki ilişkileri ve kendi dünyalarındaki gergin ortam birçok bilinmesi zor bilgiyi de beraberinde getiriyor. Playerbros olarak bu videomuzda muhtemelen bilmediğiniz 10 League of Legends gerçeğine değineceğiz!

League of Legends Bilinmeyenleri

10) League of Legends’ın ismi konusundan başlayalım!

League of Legends ilk olarak League of Legends: Clash of Fates adıyla ortaya çıkmıştı. Sonrasında bu ismin uzun olduğunu düşünen yapımcı firma Riot Games, Clash of Fates kısmını kesip attı. O günden beri League of Legends ismiyle adeta efsaneleşen bu oyunun League of Legends: Clash of Fates ismiyle birkaç tanıtım videosu bile mevcut.

9) Nadir kostümler!

Bir önceki videolarımızdan nadir kostümleri zaten biliyorsunuz ama ekstra bir özellik daha söyleyelim. League of Legends 27 Ekim’de çıkış yapmasına rağmen Beta süreci 10 Nisan’da başlamıştı ve bu erken erişim döneminde oyunu oynayan birkaç şanslı oyuncuya Kral Rammus kostümü verilmişti. Bu kostüm gerçekten de çok ender rastlananlar listesinde üst sıralara oynuyor!

8) Vi – Jinx İlişkisi

Biraz bilinen bir konuyla devam edelim. Kocaman eldivenleriyle vadiye dostları için güven, düşmanları için korku salan Vi ve neşeli olduğu kadar hırçın olan Jinx tamamen birbirine zıt olan Piltover’lı iki şampiyon. Hatta ikisinin kardeş olduğuna dair birçok söylenti de mevcut. Şampiyon görsellerine baktığınızda da ikisinin aynı yerde olduğunu görebilirsiniz. Vi varken rengarenk, güzel, düzen içinde olan bir şehir; Jinx geldiğinde ise kaosa sürükleniyor.

7) Espor konusunda da söyleyeceklerimiz var.

League of Legends’ın devasa bir espor pazarı olduğunu bilmeyen dostlarımız bu bilgiye şaşırabilirler ama işin espor tarafını biliyorsanız bu bilgi size çok bilindik gelecektir. Kore takımlarından SK Telecom T1, geçmiş League of Legends Dünya Şampiyonalarının 3 tanesinden şampiyon olarak ayrılan ve bu başarıyı 3 kez sağlayabilen tek takım durumunda bulunuyor. SKT, geçtiğimiz yıl finalde kaybetmişti.

6) Singed’in gizemli dünyası

İşi gücü iksirle, zehirle olan Singed, Riot ekibi tarafından yaratılan ilk şampiyon olmasına rağmen oyun çıktıktan 2 ay sonra oyuna dahil edildi. Singed hakkında bir diğer ilginç bilgi ise Singed’a ait varsayılan şampiyon görselinde saklı. Singed bir görselde zehirli iksir şişesini sağ elinde tutup, kalkanı sol elinde tutarkenİ bir diğer görselinde kalkanı sağ elinde, iksir şişesini ise sol elinde tutuyor. Hikayesinde bununla ilgili bir ayrıntı olmalı!

5) Porolar beslenebiliyor!

Sanırım herkes Poroları seviyordur. Çünkü onlar, oyunun tatlı, şirin ve küçük yaratıkları. Sevecen ve cana yakın hareketleri ile Porolar, vadinin KAPI GİBİ şampiyonu Braum tarafından beslenebiliyorlar. Porolar beslendikten sonra o şirin suratlarında bir bıyık beliriyor. Bunu öğrendiğinize göre artık ARAM maceralarınızda rakibe odaklanırken bir yandan da Porolara bakabileceksiniz.

4) Zac’in sesleri yapılırken garip bir yöntem kullanıldı!

Her League of Legends şampiyonunun kendine has yetenek sesleri vardır. Örneğin Katarina’nın ultisindeki bıçak seslerini veya Vel’Koz’un ultisindeki lazer sesini duyduğunuzda neye karşı olduğunuzu anlarsınız. İşin garip tarafı ise Zac. Birçok film ve dizi için ses efektleri hazırlayan Foley, Zac’in seslerini hazırlarken biraz köpek maması, birkaç fasulye ve kondom kullanmış… Bunu da duvara ve zemine vurarak sesleri kayıt etmiş.

3) Teemo’nun altında duygu var!

Teemo aslında herkesin zevkle kullandığı gülen yüz ifadesinden esinlenerek tasarlanmış. Bu bilgi her ne kadar “ufak at” dedirtse de, Teemo kelimesinin anagramının “Emote” olması rayları biraz daha yerine oturtuyor. Bu da fazla duygulu davranmak, heyecana kapılmak gibi anlamları içeriyor. Tam bir izci gibi!

2) AMK ismi aslında göndermeli!

Kısa zaman önce adı değiştirilen BF Sword yani AMK 90’lı yılların bir klasiği olan DOOM’a referans olarak adlandırılmıştır. Oyundaki Big Fucking Gun (BFG)’dan esinlenilerek isimlendirilen bu eşya, daha sonra “Dostluk, kardeşlik, fairplay” mesajları ile espora yönelen ve büyük bir güç kazanan League of Legends’ın itibarına zarar verebileceğinden dolayı değiştirildi.

1) Ivern lanetli!

Ormanda oradan oraya gezen ve ortaya çıkardığı çalılar ile rakiplerinin epey canını sıkan Ivern’ün aslında lanetli olduğunu biliyor muydunuz? Ionia’nın en ulu ağacı İlahi Söğüt, bir zamanların amansız bir zalim olan Ivern tarafından devrilmişti. Ivern, o zamandan beri, İlahi Söhüt’ün laneti ile dolaşmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL