Connect with us

Espor

League of Legends’ın En Uzun Profesyonel Maçı Oynandı

league of legends en uzun maç

Jin Air Green Wings, SK Telecom T1’ı bugün erken saatlerde çarpıcı bir şekilde yendi ve uzun süredir devam eden bir ton League of Legends rekorunu bu süreçte yok etti.

Seriyi eşitledikten sonra Jin Air ve SKT, serinin galibinin önümüzdeki birkaç dakika içinde kararlaştırılabilineceğini bilerek üçüncü ve son maça girdi. Muhtemelen tahmin ettikleri şey bu oyunun bir saatten fazla sürmeyeceğiydi. Fakat öyle olmadı ve oyunun uzun süredir kırılamayan rekorlarını kırmayı başardılar.

Birden fazla League of Legends rekoru aynı karşılaşmada geçildi

Üçüncü ve sonuncu olan maçta her iki takım da dokuz Baron, altı Büyük Ejderha, dört Ejderha ve bir Rift Herald’ı aldılar -bunlar daha dağın görülmeyen kısmı.

Bir oyundaki en fazla Farm rekoru, bugünün oyununu 1,465 CS ile tamamlayan Jin Air’in ADC’si Park “Teddy” Jin-seong tarafından ezildi. Hatta SKT‘nin ADC’si Bae “Bang” Jun-sik bile mevcut rekorun sahibi TSM ADC Jesper “Zven” Svenningsen’in 946’lık rekorunu, 975 CS ile geçmeyi başardı.

Bu serideki üçüncü maç, 2013 yılında ahq e-Sports Club ve Hong Kong Attitude arasında oynanarak belirlenen 91 dakika ve 21 saniyelik önceki rekoru yenerek, LoL tarihindeki en uzun profesyonel oyun oldu. SKT’nin Nexus’u 94 dakika ve 37 saniye sonunda yıkılabildi.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor