Connect with us

LoL

League of Legends oyuncuları bir Tahm Kench Rework’ü bekleyebilirler

Şampiyonun W yeteneği ultisine kaydırılıyor ve yeni bir W yeteneği ekleniyor.

League of Legends Tahm Kench

League of Legends oyun tasarımcısı Phlox, Tahm Kench’in merakla beklenen rework’ü üzerindeki tartışmalara bir son verdi.

Card

Tasarımcı şu cümleleri söyledi: “Tahm Kench rework’ü, içinde bulunduğumuz ara sezon belirli bi şekil aldıktan sonra gelecek ve gerekli kaynakları hazırlamak için biraz zamanımız var. Profesyonel arena tekrar başlamadan önce rework’ü gerçekten yapmayı tercih ederdim, ama ne yazık ki bir zaman çizelgesi veremem.”

Phlox, Tahm Kench’in rework çalışması için belirli bir tarih vermemiş olsa da, oyunun genellikle Ocak ayının sonlarına doğru başlayacak olan bir sonraki profesyonel sezondan önce oyuna geleceğini öne sürdü.

Oynanış Gündemi: 26 Haziran

26 Haziran tarihinde yayınlanan Oynanış Gündemi makalesinde Riot bu durumdan şöyle bahsetmişti:

“Hadi Kench’ten bahsedelim. Tahm oyuncuların çoğu için zayıf, çünkü yetenek seti profesyonel oyuncular için aşırı güçlü. Pek çok kişi bu durumun farkında. Tahm harita rotasyonlarını takım arkadaşlarıyla birlikte önceden tahmin etmesini gerektiren, epey uzun menzilli bir ultiye ve hem rakiplerinin oyun kurma denemelerini etkisiz kılan hem de takım arkadaşlarının normalde tehlikeli olacak konumlara ulaşmasını sağlayan Ham Yap yeteneğine sahip. Bu da onu yüksek koordinasyonlu takımların elinde aşırı güçlü kılıyor. Yani kazanma oranı %44-45’in üstüne çıkar çıkmaz (destek rolünde), profesyonel düzeyi kasıp kavurmaya başlıyor.

Mevcut testlerimizde Ham Yap yeteneğini ultisiyle değiştirdik. Bu da yeteneği önemli ölçüde güçlendirdi, dolayısıyla takım arkadaşlarından daha bağımsız olarak kullanılabiliyor. Hem yutmayı başardığınız rakiplere daha fazla hasar veriyor hem de kurtarmaya çalıştığınız takım arkadaşlarınıza kalkan kazandırarak ve sizi daha az yavaşlatarak onları daha iyi korumanızı sağlıyor. Daha uzun bir bekleme süresine sahip olması ve 6. seviyeden önce açılmaması, rakiplerinizin yeteneğin bekleme süresinde olduğu zamanlardan faydalanmasına da imkân veriyor. W’suysa şu anki ultisine benzer ama daha az koordinasyon gerektiren, yeni bir savaş başlatma aracı haline geliyor. Bunu, hedef bölgeye ulaştığında rakiplere hasar veren ve onları havaya savuran, daha hızlı ve kısa menzilli bir Lezzet Yolculuğu olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca fırsattan yararlanarak dayanıklılığa yönelik çatışma oynanışında da bazı ayarlamalara gidiyor ve ona bazı havalı numaralar veriyoruz. Tahm Kench’in Dil Yarası’yla kendini iyileştirebilmesini test ediyoruz; çünkü bu oynanış tarzının, Kayış Gibi yeteneğinin savunmalarının “ya hep ya hiç” doğasından ötürü kısa vadeli olduğunu tespit ettik. Ayrıca Dil Yarası’nın bir kez daha Tadımlık yükü biriktirmesini sağlayarak oyuncuları Ham Yap’ı daha çok saldırıya yönelik kullanmaya teşvik etmenin yanı sıra, Ham Yap’ın tam yüke ulaşan rakiplerin üstünde uzaktan da kullanılabilmesine olanak tanıyoruz.

Şu anda Yaz Mevsimi veya Dünya Şampiyonası’nda olası bir çalkantıdan kaçınmak için, bu değişiklikleri Dünya Şampiyonası’ndan sonraki yamada getirmeyi planlıyoruz. Ayrıca bu, profesyonel turnuvalar tekrar başlamadan önce Tahm’ı ayarlayabilmemizi sağlıyor.”

 

Broken Blade, Schalke 04 Esports’a transfer oldu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL