Connect with us

LoL

League of Legends Panolar’ına Veda Ediyoruz

Panolar’a elveda diyoruz!

panolar

Riot Games‘in League of Legends oyuncuları için kurduğu “Panolar” adlı forum benzeri sistem, 9 Mart’tan itibaren aramızda olmayacak.

Düzenli olarak bu Panolar’ı kullanarak oyun ile alakalı görüşlerini, oyunda buldukları hataları belirten; oynanış sorunlarını, topluluk şikayetlerini Riot çalışanlarına ulaştıran kullanıcılar vardı. Fakat bilindiği üzere oyunun inanılmaz sayıda oyuncusu var. Hatta detay vermek gerekirse 29 Ekim 2019 verilerine göre aylık 80 milyon, günlük yaklaşık 27 milyon oyuncusu bulunuyor. Bu kadar oyuncu sayısının yanında Panolar sistemini kullanan oyuncu sayısı Riot Games’e göre yetersiz kalmış olacak ki, global olarak kapatma kararı almışlar.

Yapılan açıklamanın bir kısmı ise şu şekilde:

“Hem oyuncular hem Riotçular, Reddit ve Discord gibi platformlarda tartıştıkları için Panoların kullanımı ciddi oranda azaldı.”

Önceden hem komik içeriklerin paylaşılıp gülündüğü hem de oyun içi arkadaşların edinildiği bir platform olan Panolar, Discord ve Reddit gibi çok popüler olan platformlara geçildiğinde bir hayli hasar almış gibi duruyor. Yani bu kapatılmanın diğer popüler platformlardan kaynaklandığını söyleyebiliriz.

Panolara Ne Olacak?

9 Mart’tan itibaren artık Panolara bir şey yazılamayacak fakat yazılanlar hala görünebilir olacak. Eğer kaydetmek istediğiniz bir şeyler varsa acele edin. 16 Mart geldiğinde ise bütün platform çevrim dışı olacak.

Diğer Oyuncularla Hangi Platformlarda Tartışabilirim?

League of Legends Türkiye Discord sunucusundan Türkçe olarak oyuncularla tartışabilirsiniz. Diğer bölgelerin Discord sunucuları ve resmi habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

LoL