Connect with us

Espor

League of Legends şampiyon bedeli güncellemesi gündemde

Yeni güncellemede şampiyon bedelleri nasıl olacak?

Son güncellemesinde League of Legends şampiyon bedeli için değişiklik yaptıklarını açıklayan Riot Games, ayrıntılı bir makale de yayınladı. Çıkışından bu yana tam 14 yıl geçen League of Legends, her geçen gün oyuna getirdiği yeniliklerle oyuncularının ilgisini çekmeyi başarıyor.

Bu güncellemeye göre, oyuncuların daha kolay şampiyon alabilmelerini sağlamayı ve yeni başlayan bir oyuncu olsa bile keyif alacağı bir şampiyonla oynaması gerektiğini amaçlıyorlar. LoL, uzun bir süre boyunca şampiyonların çıkış tarihlerine göre düzenlenen bir bedel sistemini kullanıyordu.

Yeni güncellemede, artık şampiyonun çıkış tarihine göre bir bedel sistemi olmayacak, onun yerine yeni bir şampiyon çıktıktan sonra kaç sezon geçtiğine bakılacak. Yeni bir şampiyon çıktığında bedeli yine daha yüksek olacak ancak bir haftanın ardından düşecek. Buna ek olarak iki sezon sonra yine azalacak.

League of Legends şampiyon bedeli yapılan güncellemelere göre değişecek

Şampiyonlara yapılan bazı güncellemeler ile birlikte, kategorisi değişen şampiyonların da bedelleri güncellenecek. League of Legends şampiyon bedeli yenilenen şampiyonlara göre yükseleceğini söyleseler de, bundan olabildiğince kaçınacaklarını da ekledi. Ayrıca, oyuncuları sevindirecek bir haberleri daha var, her kategoride çeşitli oynayış rollerine göre şampiyon paketleri de oyuna getirilecek yenilikler arasında  olacak.

League of Legends şampiyon bedeli güncellemesi

İstisna şampiyonlar var

LoL, birçok oyuncunun severek oynadığı birkaç şampiyonda küçük bir istisna yaptığını da açıkladı. Singed, Kayle, Twisted Fate ve Ryze, 4800 MÖ bedelinde olacak. RP bedelleri ise 260’ta kalacak. Bunun sebebi olarak da, istatistiklerine göre yeni oyuncuların bu şampiyonlarla başarılı olmaları biraz zor.

League of Legends şampiyon bedeli güncellemesi alacak şampiyonların yer alacağı kategoriler şöyle açıklandı:

  • 450 MÖ/260 RP – Yeni oyuncular için biçilmiş kaftan şampiyonlar. Bu şampiyonlar hem dikkat çekici bir tasarıma ve hızlı öğrenilen bir yetenek setine sahip hem de verilerimize göre yeni oyuncuların hızla başarıya ulaşmalarını sağlıyor. Örnekler arasında Malphite, Miss Fortune ve Yuumi yer alıyor.
  • 1350 MÖ/585 RP – Bir alt kategoridekilerden daha karmaşık olsalar da ilgi duyanların hızla öğrenebileceği şampiyonlar. Bu şampiyonların oyun tarzlarındaki beceri gereksinimleri daha incelikli ama makul seviyede. Ayrıca epey sevenleri var. Örnekler arasında Yasuo, Lucian ve Sett yer alıyor.
  • 3150 MÖ/790 RP – Oyun tarzları daha zor olan veya ustalık gerektiren şampiyonlar. Oyuncuların bu şampiyonlarla istikrarlı bir başarıya ulaşabilmeleri için çetin bir öğrenme sürecinden geçmeleri gerekiyor. Örnekler arasında LeBlanc, Shaco ve Yorick yer alıyor.
  • 4444 MÖ/880 RP – Bu kategoride yalnızca kusursuzluk ve güzelliğe izin var. HAHAHAHA.
  • 4800 MÖ/880 RP – Şampiyonların çoğu bu kategoride yer alacak.
  • 6300 MÖ/975 RP – Son iki sezonda çıkan şampiyonlar bu kategoride. Yeni sezon başlayınca da bir üstteki kategoriye geçecekler.
  • 7800 MÖ/975 RP – Bir önceki hafta çıkan şampiyonlar.

Yeni güncelleme hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce League of Legends şampiyon bedeli için yapılacak olan güncelleme oyunu nasıl etkileyecek? Yorumlarda fikrinizi belirtin lütfen!


İlginizi Çekebilir: VALORANT Ajanları tam liste! VALORANT kaç tane ajandan oluşuyor?

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor