Connect with us

LoL

League of Legends’a sesli sohbet geldi!

League of Legends oyuncularının beklediği özellik geldi!

League of Legends'a sesli sohbet geldi!

Sesli sohbet son birkaç yıldır League of Legends’a gelmesi için en çok beklenen özelliklerden biriydi ve bugün itibariyle, sonunda canlı olarak sunucularda kullanılabilir hale geldi.

Sesli sohbetin popüler oyunumuza gelmesi cidden uzun sürdü. İlk olarak, Riot’un konuyla ilgili duruşu başından beri hayırdı, çünkü Lig’deki Toxic oyuncuların baskınlığını olabildiğince zayıflatmak istedi ve sesli sohbeti yanlış bir seçim olarak gördü. Ancak geçen sene, şirket fikrini değiştirdi ve sesli sohbetin oyuna ekleneceğini açıkladı ve oyuncuları ikili bir tartışma ortamına itti.

League of Legends'a sesli sohbet geldi!

Oyuncu taraflarından biri bu özelliğin kötü olacağını ve oyun içi kaosa yol açabileceğini söylerken, diğer taraf ise iletişimi arttırıp daha iyi oyunlar oynanacağını savundu. Daha sonra, özelliklerin gelişimi ile ilgili güncellemeler yıl boyunca yavaş yavaş basın ile paylaşıldı. Bu kışın başlangıcında ise oyun yapım şirketi bu özellik hakkında elle tutulur bir noktaya ulaştı.

League of Legends sesli sohbet nasıl olacak?

Yeni özellik, hem istemcide hem de oyunun kendisinde bir başka arayüz menüsüne sahiptir. Her ikisinin de sağ alt köşesinde küçük bir mikrofon olacak. İstemcide, görevlerinize ve arkadaş listene yakın olacak ve oyunda kamera kilidi simgesiyle yan yana olacak.

Bu menüden ses kanalındaki ses seviyesini kontrol edebilir ve hatta sohbeti tamamen devre dışı bırakmak için kanalı tamamen terk edebilirsiniz.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL