Connect with us

Espor

League of Legends Türkiye 2. Ligi elemeleri formatı açıklandı

Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan League of Legends Türkiye 2. Ligi için eleme detayları açıklandı.

League of Legends Türkiye 2. Ligi elemeleri formatı açıklandı

League of Legends espor dünyasında geçtiğimiz yıl yapılan değişiklikler ile birlikte yeni bir format duyurulmuş, ülkemizde düzenlenecek yeni bir lig olan League of Legends Türkiye 2. Ligi hayatımıza girmişti. Düzenleme sonrasındaki ilk dönemde değil, yaz döneminde hayata geçirileceği açıklanan bu yeni lig, başlamak üzere gün sayarken, ligin elemeleri için format açıklandı.

Şampiyonluk Ligi’nin sosyal medya hesapları ve web sayfası üzerinden 4 Mayıs Perşembe günü yapılan açıklama ve paylaşımlar ile eleme formatı açıklanmış oldu.

League of Legends Türkiye 2. Ligi için  4 açık eleme, 1 kapalı eleme ve 1 son şans elemesi düzenlenecek

Yayınlanan açıklamada belirtilene göre bu yaz başlayacak olan ligde 10 takımın mücadele edecek. Lige katılacak 10 takımın belirlenmesi için ise 4 açık eleme, 1 kapalı eleme ve 1 son şans elemesinden oluşacak bir turnuvalar serisi düzenlenecek.

Lig yönetimi ise bu turnuva serisi ile birlikte şans faktörünü azaltarak en iyi takımların öne çıkmasını istediklerini dile getirirken, tüm karşılaşmaların Türkiye sunucusunda oynanacağı belirtildi.

Lige giden yol açık elemeler ile başlayacak

Lige giden ilk yol 4 kere düzenlenecek olan açık elemeler olacak. Açık elemelerde eşleşmeler, üç maçlık seriler üzerinden oynanacak. Her açık elemenin en başarılı sekiz takımı kapalı elemelere katılım hakkı kazanacak.

Bir sonraki adımda açık elemelerde başarıya ulaşan toplamda 32 takım kapalı elemede yine 3 maçlık seriler üzerinden karşılaşacak. Kapalı elemenin en başarılı sekiz takımı Türkiye 2. Ligi’ne katılmaya hak kazanacak.

Üçüncü adım olan son şans elemesinde ise lige katılamayan ancak sıralama olarak son 16 aşamasının içerisinde olan takımlar yer alacak. 16 takım, kapalı elemede ilerledikleri aşamaya göre yerleştirildikleri yeni bir tekli eleme turnuva ağacında karşı karşıya gelecek ve en başarılı iki takım lige katılmaya hak kazanacak.

League of Legends Türkiye 2. Ligi elemeleri için tarih belli olmadı

Elemelere ait detaylar espor severler ile paylaşılırken, bu sürecin ne zaman başlayacağına dair bir takvim paylaşılmadı. Tarihler ile ilgili olarak açıklamada “Kayıt, turnuva başlangıcı ve lig başlangıcı için tarihler önümüzdeki günlerde LoLespor sosyal medya hesaplarından duyurulacak.” ifadeleri yer aldı.


İlginizi Çekebilir:

Fade’in VALORANT protokolünde 1. yılı!

Berkay “Zeitnot” Aşıkuzun tekrardan Papara SuperMassive forması giyecek

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor