Connect with us

LoL

League of Legends Twitch’te Fortnite’ı geride bıraktı!

Kral geri döndü!

League of Legends

2019 yılı sona ererken bu yılın Twitch aracılığı ile en çok izlenen oyunları da belli oldu. Zirvenin sahibi ise geçtiğimiz yılın liderini sollayan League of Legends.Geçtiğimiz yıl büyük bir sıçrama ile Twitch’te liderlik koltuğunu League of Legends’ın elinden alan Fortnite herkesi büyük bir şaşkınlığa uğratmıştı. Popüler yayıncı Tyler ”Ninja Blevins‘in ünlü rapçi Drake, Travis Scott ve yıldız Amerikan Futbolu oyuncusu JuJu Smith-Schuster ile yaptığı tek bir yayın bile 600.000‘den fazla izleyici toplayabilmişken Fortnite’ın zirvenin bir numaralı ismi olması pek de zor olmamıştı.


Ancak 2019 yılı itibari ile Fortnite çılgınlığı büyük ölçüde sona erdi demek yanlış olmaz. Geçen yıla kıyasla Fortnite’ın izlenme süreleri yüzde 28 oranında bir düşüş göstererek zirveyi eski bir isme terk etti. Buna karşılık olarak ise zirvenin eski ismi League of Legends’ın izlenme sayılarında yüzde 7’lik bir artış oldu. Duyurulan yeni oyunlar, kahramanlar, takımlar ve turnuvalar elbette ki izleyicilerin etkisini çeken önemli unsurlardan.

5 yaşından beri oyun oynuyor, bunun son birkaç senesinde de oynadığım oyunlar hakkında yazıyorum. Yarı zamanlı öğrenci, tam zamanlı sıradan insan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL