Connect with us

Espor

League of Legends Yeni Sezonuyla Geliyor

Sürekli değişmeye ve yenilenmeye devam eden League of Legends‘ta 2018 Sezonu başlamak üzere. 16 Ocak tarihi ile başlayacak olan yeni sezonda bizleri birçok eğlenceli görev, kıyasıya rekabet ve yine bir sürü sürpriz bizi bekliyor olacak.

Çok daha büyük bir mücadeleye ve rekabete sahip olacak olan League of Legends 2018 sezonunda hem değişen rün sistemi ile birlikte herkes bedelsiz bir şekilde rünlere sahip olabilecek, hem de 30 level sınırının kaldırılması ile birlikte rekabetçi oyuncular kendilerini yeni hedefler içerisinde bulacak.

Dereceli ve Takdir Sisteminde de Değişiklik Var

Bunların yanı sıra tabii ki her yeni League of Legends sezonunda olduğu gibi Dereceli sıralamalarda da değişiklik var. Her sezon olduğu gibi dereceli sıralamalar kısmen sıfırlanacak ve tekrar 10 maç oynanılacak. Dereceli ve takdir sisteminde olan yenilikler ile ilgili bilgiler için Riot Games‘in yaptığı açıklama şu şekilde:

Dereceli

Geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi bu sezon da dereceniz kısmen sıfırlanacak: Yeni dereceniz MMR’ınıza ve 10 yerleştirme oyunundaki performansınıza göre belirlenecek.

Şampiyonluk Aşaması’nın Dereceli Tek/Çift’teki sadece tek oynama kısıtlamasını kaldırıyoruz. Şampiyonluk Aşaması oyuncularının sık sık Ustalık Aşaması ikilileriyle karşılaştığını gördük. Bu durum (2016’da bu değişikliği yapma amacımızın aksine) sırayı daha az rekabetçi bir hale getirdi ve Ustalık Aşaması’nın üst kademelerindeki oyuncuları açık ara farkla kazandıkları için cezalandırdı. Önümüzdeki haftalarda bu değişikliğin, sıranın durumu üzerindeki etkilerini gözlemleyeceğiz.

Bu sezonun sonunda, dereceli ödüllerini alabilmek için belirli bir aşamaya ulaşmanın yanında takdir seviyenizin de 2 ya da üstü olması gerekecek.

Takdir

Takdir de dereceniz gibi sıfırlanıyor. Takdir seviyesi 3, 4 ve 5 olan oyuncuların takdir artışı daha hızlı olacak. Bunun haricinde, sıralama basamaklarını takdire şayan bir oyuncu olarak tırmanmak size kalmış.

2018’in takdir ödülleri, en az 3 takdir seviyesiyle alınabilecek.

Bizleri yine özel tasarlanmış ve kurgulanmış görevlerin beklediği bu yeni sezon için Riot Games güzel bir sinematik video yayınladı. İşte o güzel ve kısa League of Legends videosunu buradan izleyebilirsiniz:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor