Connect with us

Güncel

League of Legends’daki en iyi 5 yetenek gücü şampiyonu

League of Legends’daki en iyi AP şampiyonları!

League of Legends’daki şampiyonlar, iki farklı seçeneğe göre sınıflandırılır.

Bunlar AP ve AD olarak adlandırılıyor. AP, League of Legends’ta Yetenek Gücü anlamına gelir; bu, şampiyonun yetenekleri aracılığıyla hasar verdiği anlamına gelir. Başka bir deyişle, becerilerini ve yeteneklerini güçlendirmek için öğeler satın alan ve böylece oyunun ortalarından sonlarına doğru büyük hasar veren büyü yapanlardır.

AD ise Saldırı Hasarı anlamına gelir. AD ölçeğine sahip şampiyonlar, güçlenmek için çoğunlukla temel saldırılarına güvenir. Bu şampiyonlar öncelikle kritik oranlara, kritik hasara, saldırı hızına ve diğer faktörlere dayanır.

League of Legends’daki AP şampiyonları oyunda önemli bir rol oynuyor. Bu şampiyonlar yeterli AP hasarı oluşturabilirlerse, pratik olarak tank şampiyonları eritebilir ve herhangi bir takım kompozisyonunda önemli bir rol oynayabilirler.

5.) Katarina

İyi yetiştirilmiş bir Katarina durdurulamaz bir güçtür (Resim ile League of Legends)

KATARİNA

Listemizin 5 numarasında League of Legends’ın en çok sevilen şampiyonlarından Katarina bulunuyor. AP şampiyonları söz konusu olduğunda, Katarina’nın varlığı olmazsa olmazlardandır. Hançerlerini fırlatmak ve sonra fırlattıktan sonra yeteneklerini sıfırlamak gibi benzersiz bir yetenek setine sahip Kombolarını düzgün bir şekilde yapabilmek için çok fazla pratik gerekiyor. Beş numarada olmasının nedeni, esas olarak gücüne oyunun geç safhalarında ulaşmasından kaynaklanıyor.

4.) Veigar

Veigar, oyunun sonlarında teorik olarak tek vuruşta şampiyon olabilir (Resim ile League of Legends)

VEİGAR

VeigarLeague of Legends’da çılgınca hasar verebilen üst düzey bir şampiyon. Veigar oyun ilerledikçe daha da güçlenen bir şampiyon. Veigar’ın gücü öncelikle pasifinden kaynaklanmaktadır. Oyunun geç safhalarında “Q” yeteneği ile stack (yük) kastıkça tek atma yeteneğine sahiptir. 

3.) Nasus

Nasus, yeterli çiftliğe sahip öldürülemez bir tanrı olabilir (Resim ile League of Legends)

NASUS

League of Legends’ta öldürülemez bir tanrı olabilecek bir şampiyon varsa o da Nasus olmalı. Shurima krallığından yükselen şampiyon, Veigar’a kıyasla çok benzer mekaniklere dayanır. “E” yeteneğini kullanarak Stack toplayabilir. Bunu yaparken güçlenmeye devam ediyor ve sonunda o kadar güçleniyor ki, beş şampiyon arasında durabilir.

2.) LeBlanc

Konu kombolar yoluyla hasar vermek olduğunda, LeBlanc League of Legends’ın en iyi şampiyonlardan biridir. 0 AD ölçeklendirmesine sahip ve bu, tüm becerilerinin yeteneklerini daha güçlü hale getirme etrafında döndüğü anlamına geliyor. LeBlanc’ın E’si, düşmanları bağlamak için bir zincir çıkarır. Düşman şampiyon zincire yakalandığında, W yeteneğini kullanarak rakip şampiyonun üzerine atlar. Ani hasar verir ve W’sini yeniden kullanırsa orijinal konumuna geri ışınlanabilir.

Ulti yeteneği benzersizdir, temel olarak yakın zamanda kullandığı yeteneklerinden herhangi birini yeniden kullanabilir. Örneğin, E’sini kullanmışsa, E’yi hemen R’siyle yeniden kullanma seçeneğine sahiptir.

LeBlanc’ın bireysel becerileri neredeyse hiç hasar vermez. Ancak, tam bir kombo yapabilirse, oyundaki can oranı az olan şampiyonları kolaylıkla öldürebilir.

Ancak, koridor aşamasında kırılgan olduğu için LeBlanc’ı oynamak çok zor. Büyük bir güç artışı elde etmek için Luden’in Feryadı eşyasına ihtiyacı var.

1.) Akali

Akali, yetenekleriyle insanlık dışı hasar verebilir (Resim ile League of Legends)

AKALİ

AP hasarının kraliçesi Akali, League of Legends’ta pratikte pek çok değişiklik geçirdi. Ancak tüm bunlardan sonra bile Riot’un nasıl dengeleyeceğini anlayamadığı Akali, oyuncuların favori şampiyonlarından biri olmaya devam ediyor.

Akali, iyi kombolara büyük ölçüde güvenen bir şampiyondur ve iyi oynanırsa muazzam ötesi seviyelerde hasar verebilir. Akali’nin ilk yeteneği, düşman şampiyonlara çarptığında Suikastçının işareti adı verilen güçlendirilmiş bir saldırı sağlayan shurikenler fırlatır. Bu, bir sonraki saldırısında ilave hasar vermesini sağlar.

Akali’nin ikinci yeteneği, zor durumlardan kaçmak için kullanılabilecek bir duman bulutudur. Üçüncü yeteneği, Akali’nin hızlı manevra yapmak için kullanabileceği bir yetenek. Bir shuriken fırlatır ve aynı yöne doğru atılır. Bununla birine vurursa, o düşmana hemen ışınlanabilir.

Son olarak, Akali’nin ultisi, düşmanlarını tek bir vuruşta bitirmesini sağlar. Ancak, bunu tek seferde yapamazsa, birkaç saniye sonra öldürücü darbeyi sağlamak için yeniden kullanabilir.

En iyi 5 League of Legends yetenek gücü şampiyonları hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Twitch’te en çok takipçiye sahip 5 yayıncı – Temmuz 2021

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel