Connect with us

Espor

LEC 2020 Bahar Mevsimi 6. Hafta maçları tamamlandı!

Zirve yarışının git gide kızıştığı LEC’de 2020 Bahar Mevsimi 6. hafta mücadeleleri tamamlandı.

Büyük bir çekişmeye sahne olan ve tüm League of Legends topluluğunun yakından takip ettiği LEC’de 2020 Bahar Mevsimi 6. hafta mücadeleleri tamamlandı. Bu maçlar sonunda oluşan puan durumu şu şekilde:

LEC Puan Durumu

LEC’nin zirvesinde yer alan üç takımın 5. haftayı kayıpsız kapattığını belirtmek gerekiyor. Son iki haftada üç galibiyet alan G2, rakipleri VIT ve sK’yı adeta ezerken, Origen ise hem S04 hem de OG karşısında rahat galibiyetler aldı. Ligin şu anda en iyi oyununu sergileyen Fnatic ise Misfits ve Schalke 04’ü yenmeyi başardı.

Bu noktada Fnatic’e bir parantez açmak gerekiyor. 2019 yılında LEC’yi adeta kasıp kavuran G2’nun oyun tarzına çok daha fazla benzeyen takımın performansı adeta herkesten takdir topluyor. Sürekli olarak gelişen ve git gide daha az hata yapan Fnatic, ligin G2 ile şampiyonluk açısından en güçlü adayı olarak öne çıkıyor.

Sezon başında beklentilerin çok düşük olduğu Misfits ise SK’yı yenerek haftayı bir galibiyetle kapattı. Yükselişteki Rogue ise ne yazık ki XL’i yenmesine rağmen Origen karşısında beklenilenin altında bir performans sergiledi ve mağlup oldu.

Misfits’in bir nebze de olsa playoff konusunda rahat olduğunu göz önüne alırsak, MAD, Rogue ve Excel arasında playoff’ta yer almak için ciddi bir yarışın sürdüğünü de ekleyelim. Özellikle MAD ve Rogue’un bu konuda şansının daha yüksek olduğunu söylemek mümkün. SK, S04 ve VIT’in ise matematiksel olarak hala playoff şansı bulunmasına rağmen pratikte ekiplerin özellikle bu hafta aldığı mağlubiyetler sonrası mevsim finallerine katılma konusunda hayal kırıklığı yaşamasını bekleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Cloud9 Orta Koridor Kulesini Kaybetti!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor