Connect with us

Espor

LEC 2020 Bahar Mevsimi playofflarında Wukong oynanmayacak

Kısa bir süre önce güncellenen Wukong çoktan dengelendi bile. Bugün yapılan açıklamayla şampiyonun 10.7 Yaması’nda bir kez daha dengeleneceğini öğrendik. Durum böyle olunca LEC, şampiyonu 2020 Bahar Mevsimi playofflarında oynatmama kararı aldı.

Sosyal medyada yapılan açıklamaya göre Wukong’un güncellenmesinden ötürü playoff şampiyon havuzunda yer almayacağı duyuruldu. Alınan bu kara büyük bir şaşkınlığa sebep olmadı fakat yenilenen şampiyonu profesyonel oyuncuların elinde görememek hayal kırıklığı yarattı.

Neredeyse tüm yetenek seti değişen şampiyonun ultisi artık iki defa kullanılabiliyor. W yeteneğinin ortaya çıkardığı klon artık şampiyonun diğer yeteneklerini taklit ederek hasar veriyor. Dolayısıyla öncesinde W kullanıp R yeteneğini aktif eden oyuncular inanılmaz büyük bir alanda kitle kontrolü uygulayabiliyor.

İşlevselliğinin yanı sıra şampiyonun hasar konusunda da inanılmaz bir potansiyeli var. Pasifinin güncellenmesiyle birlikte uzun süren savaşları daha çok seven Wukong, etrafındaki rakip sayısına göre belirli bir zırh ve büyü direnci de kazanıyor. Bu da şampiyonun oyun sonuna doğru adeta ölümsüz olmasına yol açıyor.

10.7 Yaması’nda dengelenecek şampiyonun yakın zamanda metadan düşmeyeceğinin garantisini verebiliriz. Hasarı az olsa dahi işlevselliği açısından Wukong’un metada güçlü bir yeri olacaktır.


İlginizi çekebilir:

Talon, 10.7 Yaması’nda zayıflıyor!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor