Connect with us

Espor

LEC 2020 Bahar Mevsimi Şampiyonu bugün belli oluyor!

LEC 2020 Bahar Mevsimi Şampiyonu bugün belli oluyor! G2-FNC serisi bugün 18:00’de başlayacak.

Heyecan verici bir playoff mücadelesinin ardından LEC 2020 Bahar Mevsimi Şampiyonu bugün belli oluyor! Artık bir klasik haline gelen Fnatic-G2 serisi bugün saat 18:00’de başlayacak.

Fnatic’in oldukça iyi bir playoff geçirdiğini belirtmek gerekiyor. İlk olarak Origen’i 3-1 ile geçen ekip, MAD Lions’ı zorlanmadan 3-0 geçerek adını finale yazdırdı. Genel olarak mevsim performansını sürdüren ve istikrarlı bir şekilde çizgisini bozmayan FNC, finalin favorisi olarak gösteriliyor.

Öte yandan G2 ise Final’e çok daha zorlu bir yoldan geldi. Playoffların ilk ayağında sürpriz bir şekilde MAD’e 3-2 yenilen takım, kaybedenler tarafına düştü. Burada öncelikle OG’yi eleyen takım ardından ilk turda yenildiği MAD ile oynadı ve seriyi 3-1 kazandı.

Fnatic ve G2 arasındaki çekişmenin iki takımın LEC/EU LCS’teki süreleri boyunca devam ettiğini belirtmek gerekiyor.

2013’ten bu yanan oynana EU LCS’te Fnatic ‘in 7, G2’nun ise 6 şampiyonluğu bulunuyor. Worlds 2019 Finalisti G2’nun yine de önemli bir takım olduğunu, dengesiz ve kaotik bir oyun tarzıyla playofflarda boy gösterdiğini söyleyebiliriz. Söz konusu FNC olunca G2’nun daha ciddi oynayacağını da tahmin etmek mümkün.


İlginizi çekebilir:

Video oyun konsollarına %50 ek gümrük vergisi geliyor!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor