Connect with us

Espor

LEC 2022 Bahar Mevsimi 2. hafta mücadeleleri tamamlandı

Fnatic ve Rogue ekipleri namağlup liderliği paylaşıyor

LEC 2022 Bahar Mevsimi 2. hafta mücadeleleri tamamlandı

LEC 2022 Bahar Mevsimi birçok çekişmeli maça sahne olmaya devam ediyor. Lige beş galibiyet üst üste alarak fırtına gibi başlayan Fnatic ve Rogue, namağlup iki takım olarak zirveye yerleşmiş durumda. Öte yandan onları üçer galibiyetle G2, MAD ve Misfits ekipleri takip ediyor. Haftanın merakla beklenen mücadelesinde süper takım olarak görülen Team Vitality, Perkz önderliğinde G2’yu mağlup ederek ligdeki ikinci galibiyetini cebine koydu.

Maç boyunca kontrolü elinde tutan Vitality, Perkz‘ün bir önceki Avrupa döneminden enstantaneler sunmasıyla ejder ve altın üstünlüğünü almayı başardı. Her ne kadar iki alameti de kaybetse de Vitality, rakibinin erken oyunda Lee Sin’in gücünü kullanmasına izin vermedi ve alt koridordan açılan büyük farkla maçı kapatmayı bildi. İlk haftayı galibiyet alamadan kapatan Vitality ekibi ikinci haftada çıktığı iki maçı da kazanarak asıl formunu bulmaya başladı.

LEC 2022 Bahar Mevsimi 2. hafta 2.gün sonuçları

  • SK Gaming  0 — 1  Excel
  • MAD Lions  1 — 0  Astralis
  • Team BDS  0 — 1  Rogue
  • Fnatic  1 — 0  Misfits Gaming
  • G2 Esports  0 — 1  Team Vitality

Team BDS karşısında takılmadan yoluna devam eden Rogue, Malrang ve Larssen önderliğinde beş maçlık bir galibiyet serisi yakalamayı başardı. Veteran üst koridor oyuncusu Odoamne ise kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçiriyor. Diğer taraftan son şampiyon MAD Lions, Armut – Elyoya ve Kaiser’i elde tutarak yeniden yapılandırdığı kadrosuyla mevsim finalleri başlayana kadar uyum yakalamayı planlıyor. Reeker ve UNFORGIVEN’ın takıma alışmasıyla birlikte ligdeki rekabet bir üst seviyeye çıkacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor