Connect with us

Espor

LEC 2022 Bahar Mevsimi 3.hafta maçları tamamlandı

Rogue, haftanın kapanış gününde Vitality’i yenerek üst üste 7. galibiyetine ulaştı

LEC 2022 Bahar Mevsimi 3.hafta maçları tamamlandı

LEC 2022 Bahar Mevsimi’nde 3. hafta mücadeleleri G2 vs Fnatic derbisiyle sona erdi. Sezona beklentilerin üzerinde bir başlangıç yapan Fnatic ekibi, ezeli rakibi G2’ya yenilerek haftayı galibiyet alamadan kapattı. Öte yandan temsilcimiz Broken Blade’in formasını giydiği G2 ekibi bir önceki günde Misfits’e karşı zorlansa da 3. haftayı kayıpsız geçti.

Rogue, Malrang ve Odoamne önderliğinde hem Fnatic hem de Vitality’i mağlup etmeyi başardı. Ligdeki en yakın iki rakibini zorlanmadan yenen Rogue, galibiyet sayısını 7’ye çıkararak liderlik koltuğunu sağlama aldı. Avrupa’daki bir diğer temsilcimiz MAD Lions ise Misfits’e yenildi ve haftayı 1-1 kapattı. Öte yandan, Astralis ekibi şuana kadar çıktığı yedi maçı da kaybederek ligdeki tek galibiyetsiz takım olarak öne çıktı.

LEC 2022 Bahar Mevsimi 3.hafta 2.gün sonuçları

  • Team BDS  1 — 0  SK Gaming
  • Astralis  0 — 1  Excel
  • Misfits Gaming  1 — 0  MAD Lions
  • Team Vitality  0 — 1  Rogue
  • G2 Esports  1 — 0  Fnatic

Team Vitality bir türlü ihtiyacı olduğu oyun istikrarını sağlayamazken 3G4M ile zirveden uzak kaldı. Excel, Misfits Gaming ve Team BDS ise mevsim finallerine yaklaşılırken son pota için mücadele verecek gibi görünüyor. SK Gaming ve Astralis’in playoff şansını neredeyse tükendi. LEC‘de 3. hafta sonucunda oluşan puan durumu şu şekilde:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor