Connect with us

Espor

LEC 2022 Bahar Mevsimi 7. hafta sonuçları

Temsilcimiz Armut’un ekibi MAD Lions’ın playoff umutları neredeyse tükendi.

LEC 2022 Bahar Mevsimi 7. hafta sonuçları

Avrupa ligi LEC’de normal sezonun tamamlanmasına yalnızca bir hafta kaldı. Bahar Mevsimi 7. hafta kapanış gününde temsilcimiz Armut’un ekibi MAD Lions, geçtiğimiz mevsim finalde karşılaştığı Fnatic’e mağlup oldu ve playoff potası için ciddi bir darbe aldı. En yakın rakibi Vitality ile aradaki galibiyet farkının üçe çıkması sebebiyle son şampiyonun mevsim finallerine kalamaması oldukça muhtemel.

7. haftanın 1. gününde yakın rakibi Fnatic’e mağlup olan lider Rogue, 2. günde Excel karşısında hata yapmadı ve son haftaya zirvede girmeyi garantiledi. LEC 2022 Bahar Mevsimi’nde üst sıralardaki çekişme devam ediyor. Team Vitality’nin sürpriz bir şekilde 6 maçtır kazanan Misfits Gaming’i mağlup etmesiyle lider ile 6. takım arasındaki fark yalnızca 4 galibiyete indi.

LEC 2022 Bahar Mevsimi 7. hafta 2. gün sonuçları

  • Team Vitality  1 — 0  Misfits Gaming
  • SK Gaming  0 — 1  Astralis
  • Rogue  1 — 0  Excel
  • Team BDS  0 — 1  G2 Esports
  • MAD Lions  0 — 1  Fnatic

LEC’de süper hafta olarak oynanması planlanan 8. hafta maçları önümüzdeki Cuma günü TSİ 20:00’da Rogue vs SK Gaming mücadelesiyle başlıyor. Team Vitality ve Excel ekiplerinin son haftada oynayacakları 3 maçı da kaybetmesi durumunda SK Gaming ve MAD Lions için bir playoff ihtimali doğabilir. LEC 2022 Bahar Mevsimi’nde oluşan puan durumu şu şekilde:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor