Connect with us

Espor

LEC 2022 Bahar Mevsimi 7. hafta şovu iptal edildi!

LEC yönetimi lig gösterilerinin iptal edildiğini duyurdu.

LEC 2022 Bahar Mevsimi maçları ertelendi!

Riot Games, son günlerde uluslararası gündemi tamamen kaplayan Rusya-Ukrayna krizi sebebiyle LEC 2022 Bahar Mevsimi 7. hafta şovunun ertelendiğini duyurdu. Son gelen haberlere göre iki ülke arasındaki savaşın giderek daha da kötüleştiği yönünde. Geçtiğimiz günlerde Ukrayna merkezli espor takımı NAVI‘nın ilk cesur adımı atarak bağış kampanyası başlatmasıyla birlikte Avrupa genelinde farkındalık artmış, oyun geliştiricileri ve espor takımları Ukrayna’ya olan desteğini dile getirmişti.

VCT 2022: EMEA Stage 1 Challengers’ı ertelenmesinden sonra ALGS (Apex Legends Global Series) ve PMPL CIS 2022’de ertelenen turnuvalar arasına katılmıştı. Şimdi ise Avrupa ligi LEC, yaptığı açıklama ile yapılan kontroller neticesinde planlanan gösterileri ertelemenin en mantıklı hamle olduğunu dile getirdi.

LEC tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”LEC’de 7. hafta başlamadan önce, Ukrayna’da tırmanan çatışmayı kabullenmek istiyoruz. Takımlarımızı ve çalışanları kontrol ettikten sonra bugünkü şovu erteleme kararı aldık ve onlara olan desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Düşüncelerimiz taraftarlarımız, takımlarımız, oyuncularımız, yayın ekibimiz ve dünya üzerinde bu belirsiz zamanlardan etkilenen herkes ile.”

Yapılan açıklamada maç önü gösterilerinin ne zaman döneceğine dair herhangi bir bilgi verilmedi. Avrupa ve Orta Doğu takımlarının dahil olduğu turnuvalar birer birer erteleniyor. Yalnızca Polonya’da düzenlenen IEM Katowice 2022 kaldığı yerden devam ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor