Connect with us

Espor

LEC 2022 Yaz Mevsimi 5. hafta mücadeleleri tamamlandı

G2 Esports lider Rogue’un galibiyet serisini sonlandırdı

LEC 2022 Yaz Mevsimi 5. hafta mücadeleleri tamamlandı

LEC 2022 Yaz Mevsimi’nde normal sezon 5.hafta maçları tamamlandı. Temsilcimiz Armut ve Nisqy’nin ekibi MAD Lions, yakın rakibi Rogue’un G2 Esports’a kaybettiği günde SK Gaming karşısında hata yapmayarak liderlik koltuğuna oturdu. Üst üste dördüncü maçını kazanan MAD ekibi 8G 3M ile bitime üç hafta kala avantajı eline aldı.

Geçtiğimiz hafta gösterdiği performans sonrası playoff potasının dışına çıkan son şampiyon G2 Esports, beşinci haftada Astralis ve Rogue’u yenerek dördüncü sıraya yükseldi. Öte yandan sekiz maçlık galibiyet serisi yakalayan lider Rogue sürpriz bir şekilde G2 karşısında direnç gösteremeden mağlup oldu.

LEC 2022 Yaz Mevsimi 5.hafta 2.gün sonuçları

  • Team BDS 0 — 1 Astralis
  • SK Gaming 0 — 1 MAD Lions
  • Team Vitality 1 — 0 Misfits Gaming
  • Rogue 0 — 1 G2 Esports
  • Fnatic 0 — 1 Excel

Son dört maçından da mağlubiyetle ayrılan Fnatic, playoff potasının dışına gerileyerek taraftaralarını hayal kırıklığına uğrattı. Yıldızlar karması kadrosuyla beklentilerin çok altında performans sergileyen ligin köklü ekibi, playoff yarışında Astralis ve Team Vitality’nin arkasında yer aldı.

Misfits Gaming ve SK Gaming ekipleri sıralamada Fnatic’i hemen geriden takip ediyor. Kalan üç haftada oynanacak her maç playoff potasının belirlenmesi için hayati rol oynayacak. LEC 2022 Yaz Mevsimi 5.hafta mücadelelerinin tamamlanmasıyla birlikte oluşan puan durumu şu şekilde:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor