Connect with us

Espor

LEC Cuma günü geri dönüyor!

Haftasonu askıya alınan LEC, online formatla Cuma günü geri dönüyor!

Geçtiğimiz haftasonu askıya alınan LEC’nin, bugün yapılan resmi açıklamayla Cuma günü online formatıyla geri döneceğini duyuruldu!

League of Legends dünyasının en sıkı takip edilen liglerinden LEC de korona virüs salgınından etkilenen organizasyonlardan olmuştu. Ligin son anda iptal edilmesi Cuma günü yayın başında bekleyen tüm hayranlarda hayal kırıklığı yaratmasına rağmen herkes doğru kararın bu olduğunu biliyordu.

Sosyal medyadan yapılan açıklamayla ligin online olarak geri döneceği belirtildi. Takımlar Berlin’deki merkezlerinde online bir şekilde karşılaşmalara çıkacak. Merkezi Kopenhag’da bulunan Origen ise Danimarka’dan maçlara dahil olacak.

Online formatın elbette kendine has zorlukları bulunuyor. Bunlardan en önemlisi dürüst bir mücadeleci ortamın sağlanması. Riot Games bunun için birçok önlem almış durumda. LPL’deki gibi her merkeze bir Riot çalışanı göndermek yerine lig oyuncuların maç yaptığı odada kamera bulundurulmasını talep edecek. Bununla birlikte tüm sesli iletişim dinlenecek, ekranlar kaydedilecek ve uzaktan kontrol yeteneği eklenecek. Ayrıca sunucu kaynaklı bir problem olması durumunda oyunun durdurulup o noktadan bir başka zaman devam edilme ihtimali de araştırılıyor.

LEC, Cuma günü saat 19:00’da geri dönüyor.


İlginizi çekebilir:

LCK Mart sonunda geri dönüyor!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor