Connect with us

Espor

LEC’de son hafta yaklaşırken her takımın playofflara katılmak için nelere ihtiyacı var?

Her şey buna bağlı.

LEC

Takımınız LEC 2021 Spring Split playoff’larına nasıl katılabilir?

Play-off’lara giden yol, ligdeki 10 takımın da normal sezonun son maçında mücadele etmesiyle 14 Mart Pazar günü sona eriyor.

Ligin en iyi altı takımı Mart ve Nisan aylarında playofflara katılmaya hak kazanacak. İlk dört, kazananlar grubunda oynayacak, beşinci ve altıncı sıradaki takımlar ise kaybedenler grubunda mücadele edecek.

Birinci takım ilk turda üçüncü ve dördüncü sıralar arasında seçim yapacak ve kazananlar grubundan daha düşük sıraya sahip olan kaybeden, ikinci turda kaybedenler grubunda oynayacaktır. Kazananlar arasında en yüksek sırayı alan kaybeden, üçüncü turda kaybedenler grubuna girecektir.

Playoffların galibi, aslanın 200.000 € ‘luk (yaklaşık 237.000 $) payını eve götürecek ve İzlanda’nın Reykjavík kentinde Avrupa’yı temsil edecekleri 2021 Sezon Ortası Daveti’ne katılmaya hak kazanacak.

İşte LEC’deki her takımın 2021 Bahar Dönemi playofflarına katılabilmesi için ihtiyacı olan şey.

Astralis

Astralis bu bahar playoffları kaçırdı. Vitality, SK Gaming ve MAD Lions’a karşı sonraki üç maçını kazansalar bile, Schalke 04 ve Misfits’e karşı bir eşitlik bozma mümkün olmayacak.

Excel

Excel 5-10 skorla zor durumda. playofflara katılmaya hak kazanmak için takımın birkaç faktöre güvenmesi gerekecek. Schalke ve Misfits ile potansiyel bir eşitlik bozma mücadelesi amacıyla altıncı sıraya yükselmek için bu hafta sonu maçlarından en az birini kazanmaları gerekecek, ancak muhtemelen iki veya üç galibiyet gerekecek.

Schalke 04

6-9 skorla altıncı sırada, Schalke tehlikeli sularda ilerliyor. Bu hafta sonu en az bir galibiyet onları daha rahat bir konuma getirecek ancak  garantilemek için iki veya üç galibiyet gerekli olabilir.

Fnatic

Fnatic henüz playofflara kesinleştirdi denemez, ancak yakınlar. Bu hafta sonu bir galibiyet hak kazanmak için yeterli olacaktır.

G2 Esports

13 galibiyet ve iki mağlubiyetle G2 Esports playofflara katılmaya hak kazandı. Etkileyici skorları, kazananlar arasında bir yer edindikleri anlamına geliyor.

MAD Lions

MAD Lions playofflara katılmaya hak kazandı. Tabloda altlarındaki takımlarla başa baş skorları nedeniyle, kaybedenler kategorisinde yer alacak gibi görünüyorlar.

Misfits Gaming

Schalke gibi Misfits’in playofflara katılmaya hak kazanmak için bu hafta sonu en az bir maç kazanması gerek. Ancak o zaman bile, potansiyel bir eşitliği bozma durumu için Schalke, Misfits ve Excel bir birlerini yiyecekler.

Rogue

Rogue, G2 Esports’a benzer şekilde 12-3 skoru nedeniyle kazananlar arasında bir yer edindi.

SK Gaming

SK Gaming, LEC sıralamasında iyi bir konumda. Playofflara katılmaları için bir galibiyet yeterli olacak gibi ancak iki galibiyet bunu sağlayacaktır.

Team Vitality

4-11’lik bir skor, Vitality’yi sıkıntıya soktu. Takımın olası bir eşitliği bozmaya girmek için bu hafta sonu en az iki maç kazanması gerekecek. Ancak üç galibiyet bile hak kazanmak için yeterli olmayabilir.

Woxic: “Onu bunu bilmem ben Jahreinciyim aga”

Ferit Karakaya: “Umarım en kısa sürede ban yer”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor