Connect with us

Legends of Runeterra

Legends of Runeterra pay-to-win mi?

Legends of Runeterra’da para harcamamız gerekiyor mu?

legends of runeterra

Dijital kart oyunlarında en can sıkan durum olan parayı yatırıp kart açma mevzusu Riot Games’in yeni dijital kart oyunu Legends of Runeterra’da nasıl işliyor?

Riot Games’in yeni dijital kart oyunu Legends of Runeterra 24 Ocak’ta kapılarını Açık Beta süreciyle birlikte oyunculara açıyor. Yeni oyuncular tutorial’ı oynarak başlangıç destelerine sahip olabilecek. Bu desteler, içinde iki şampiyon barındıran 40 kartlık desteler olacak.

LoR’da kartları toplamak diğer oyunlara göre çok daha kolay fakat yine de para harcamak isteyenler için de oyunda alınabilecek şeyler var. Öncelikle şunu aktaralım, LoR’un geliştiricileri “Ne kadar harcadığınız, ne kadar kazandığınızı etkilemeyecek.” sözünü bizzat kullandılar. Peki ama ne kadar harcadığımız ne kadar kart bulduğumuzu ve dolaylı yoldan da ne kadar kazandığımızı da mı etkilemeyecek?

Legends of Runeterra Başlangıç Paketi

LoR’da başlangıç paketi adı verilmiş olan, 642 coin’e yani yaklaşık 5 dolara satılan bir paket mevcut. Paketin içeriği ise;

 • 6 yaygın kart
 • 4 nadir kart
 • 1 destansı kart

Başlangıç paketini alacak olanlar kesinlikle ideal bir deste kurabilecek duruma geliyorlar. Bu da kazanma oranlarını etkiliyor tabi.

Peki ya Wildcardlar?

Wildcardlar da Legends of Runeterra’da alınabiliyor. Fakat her hafta belli bir limiti var.

 • Şampiyon wildcard: Her biri 400 coin ve haftada 3 kere alınabiliyor.
 • Destansı wildcard: Her biri 150 coin ve haftada 3 kere alınabiliyor.
 • Nadir wildcard: Her biri 40 coin ve haftada 6 kere alınabiliyor.
 • Yaygın wildcard: Her biri 15 coin ve haftada 6 kere alınabiliyor.

Bazı destelerin vazgeçilmez kartlarına ulaşmak için wildcardlar tabi ki de çok önemli olacak. Yeni başlayan bir oyuncu parasını wildcardlara yatırmak isteyebilir fakat oyunun metası tam anlamıyla oturana kadar elinizde 1-2 deste birden bulundurmanız wildcard almanızdan daha önemli olacaktır.

Expedition(Keşif) oynamak verdiğimiz paraya değiyor mu?

Her Expedition ödül olarak doğrudan bir şampiyon kartı veriyor. Yani 24 Ocak’ta, Legends of Runeterra açıldığında, yapılması gereken en önemli şeylerden biri de Expedition olacak gibi. Expeditionlar da 400 coin veya 4000 shardla oynanabiliyor. Buna da Riot Games bir sınırlama getirmiş. Haftada 3’ten fazla Expedition oynadığınız zaman ilk 3 oyunda şampiyon kartı alsanız bile sonraki oyunlarda şampiyon kartı kazanmıyorsunuz.

Ne kadar para harcadık?

Buraya kadar her şeyi satın alarak toplamda 3822 coin harcadık. Bu da coin fiyatları göz önüne alınırsa;

 • $5: 650 coin
 • $10: 1,380 coin
 • $20: 2,800 coin
 • $35: 5,000 coin
 • $50: 7,200 coin
 • $100: 15.000 coin

35 dolarımızın cebimizden çıktığını gösteriyor. Tabi sonraki haftalarda başlangıç paketi alamayacağınız için maksimum 25 dolar harcayabiliyorsunuz. Kısacası Legends of Runeterra free-to-play olduğundan çok play-to-win gibi görünüyor.

 

Espor yazarı, içerik üreticisi. Gazi Üniversitesinde, Elektrik-Elektronik Mühendisi olmaya çalışan acımasız bir defans oyuncusu. Şef Editör, he bir de Fenerbahçeli. DM atın ben size dönerim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Legends of Runeterra