Connect with us

Legends of Runeterra

Legends of Runeterra rehberi!

Oyunun bazı temel mekaniklerini öğrenmeye ne dersiniz?

Riot Games’in 10. yıl sürprizlerinden birisi olan Dijital Kart Oyunu Legends of Runeterra piyasaya çok hızlı bir şekilde girdi. Peki LoR oynamak istiyor fakat bu türe yabancı mısınız? Gelin size bazı temel şeylerden bahsedelim. Karşınızda Legends of Runeterra rehberi!

Tutorial kısmını oynayın

LoR siz oyunu başlatır başlatmaz sizi birkaç sahnelik bir tutorial kısmına atıyor. Basitçe seviye atlama mekaniğini ve biraz LoR’un hikayesini anlattığı bu 4 adımlık tutorial kısmı tabi ki oyunu öğrenmemiz için yeterli değil. 24 şampiyonun bulunduğu oyunda neyse ki Riot Games diğer şampiyonlar için de oyuniçi istediğimiz zaman oynayabileceğimiz tutorial kısımları koymuş.

Büyü hızları: Yavaş, hızlı, ani

Oyunda Slow(Yavaş), Fast(Hızlı) ve Burst(Ani) olmak üzere üç adet büyü türü bulunuyor. Slow büyü oynandıktan sonra rakip Fast veya Burst büyü oynayabiliyor. Slow büyüler sadece savaşın dışında kullanılabiliyor. Fast büyüler her zaman kullanılabiliyor ve Fast veya Burst büyüyle karşılık verilebiliyor. Burst büyüler aniden gerçekleşiyor ve karşılık verme imkanı tanımıyor. Ayrıca Burst büyü kullanınca sıra rakibinize geçmiyor, hala kart oynayabiliyorsunuz.

Aşamaları kendi lehinize çevirin

Legends of Runeterra’nın diğer Dijital Kart Oyunlarından en büyük farkı round içindeki sıra değişiklikleri. Bir roundda oyuncular bir kere saldırıyor ve bir kere savunuyor. Oyuncular bu turlarda bir kart oynayabiliyor fakat Burst büyüler buna dahil değil. Her round roller değişiyor ve bu olay Nexuslardan biri düşene kadar devam ediyor.

Legends of Runeterra rehberi şeklinde sizler için bu yazıyı hazırladık. Sizler de bildiklerinizi bizimle paylaşarak oyunculara yardımcı olabilirsiniz.

Espor yazarı, içerik üreticisi. Gazi Üniversitesinde, Elektrik-Elektronik Mühendisi olmaya çalışan acımasız bir defans oyuncusu. Şef Editör, he bir de Fenerbahçeli. DM atın ben size dönerim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Legends of Runeterra